Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

Członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 odebrali nominacje i złożyli ślubowanie. W środę specjalnym, bezpośrednim lotem ekipa uda się do Pekinu na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

AB
Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 Materiały prasowe / Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

Uroczystość ślubowania odbyła się w Renaissance Warsaw Airport Hotel przy lotnisku Chopina w Warszawie – hotelu partnerskim PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

"Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał do olimpijskiej reprezentacji naszych najlepszych obecnie zawodników dyscyplin zimowych. Jak zawsze są w ich gronie zarówno sportowcy bardzo doświadczeni, mający już za sobą po trzy, a nawet cztery olimpijskie występy, jak i debiutanci, którzy w Chinach przejdą dopiero olimpijski chrzest i staną się olimpijczykami, a ten tytuł będzie z nimi już na zawsze. Wszystkim zawodnikom z całego serca życzę jak najlepszych wyników w walce z rywalami i własnymi słabościami. Jestem przekonany, że niezbędnego wsparcia udzielą Wam trenerzy, lekarze, fizjoterapeuci i członkowie personelu pomocniczego oraz polskiej misji olimpijskiej. Wierzę, że z determinacją będziecie walczyć o jak najlepsze wyniki i olimpijskie medale. Życzę Wam sukcesów, cała Polska będzie Wam kibicować" – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

Jako pierwsi nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 z rąk Andrzej Kraśnickiego – Prezesa PKOl i Adama Krzesińskiego – Sekretarza Generalnego PKOl odebrali przedstawiciele biathlonu, a następnie łyżwiarstwa szybkiego (tor długi). Kolejne powołania wręczono członkom ekipy short tracku, przedstawicielom narciarstwa (biegi narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie), snowboardu i saneczkarstwa.

Wszyscy, którzy otrzymali nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 złożyli uroczyste ślubowanie. Po wysłuchaniu Hymnu Państwowego słowa przysięgi w imieniu zawodników odczytała nasza znakomita łyżwiarka Natalia Maliszewska.

Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

"Ja, reprezentant Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 – w imieniu wszystkich zawodników – uroczyście ślubuję, że będziemy przestrzegać obowiązujących przepisów, regulaminów sportowych i zasad fair play oraz godnie i z zaangażowaniem reprezentować nasz kraj."

Rotę ślubowania w imieniu trenerów i osób współpracujących odczytał Marek Skowroński – trener saneczkarzy.

"W imieniu trenerów i innych osób współpracujących z zawodnikami udającymi się na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 – uroczyście ślubuję, że powierzone nam zadania będziemy wykonywać rzetelnie. Zapewniam, że we wszystkich działaniach będzie kierować nami troska o zawodników i dobro polskiego sportu.

Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

W tym wyjątkowym momencie dla wszystkich członków Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej uczestniczyli: Angelika Głowienka – Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki, członkowie Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sponsorzy i Partnerzy PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

"Angażujemy się w rozwój polskiego sportu i wspieramy wielu utalentowanych zawodników. To element naszej długofalowej strategii, ukierunkowanej na wzrost rozpoznawalności marki ORLEN za granicą. Dzięki wsparciu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, umożliwiamy udział Polskiej Reprezentacji w Igrzyskach Olimpijskich i przyczyniamy się do budowania narodowej dumy oraz szerzenia olimpijskich wartości" – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Udział Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w igrzyskach olimpijskich nie byłby możliwy bez wsparcia Sponsorów i Partnerów PKOl, a są nimi: Sponsor Strategiczny – Polski Koncern Naftowy ORLEN, Sponsor Generalny – Totalizator Sportowy z marką LOTTO, Sponsor – firma ENEA, Sponsor kolekcji olimpijskiej – firma OTCF z marką „4F”, Główny Partner Medyczny – Grupa LUXMED, Oficjalny Przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT, Główny Partner Medialny – Telewizja Polska SA, Oficjalny Partner Medialny – EUROSPORT, Partnerzy Medialni: Wirtualna Polska, Polskie Radio SA, Rzeczpospolita oraz Partnerzy: Deloitte, Polski Holding Hotelowy oraz Firma Ferrero – Sponsor Reprezentacji Młodzieżowej, Partner programu Kinder Joy of Moving.

Życzę Wam, żebyście byli zdrowi, bo to jest najważniejsze, abyście mogli przystąpić do zawodów, do których się tak długo przygotowujecie. Ale życzę Wam także, abyście realizowali swoje wspaniałe marzenia i czuli dumę oraz satysfakcję z tego co robicie, bo pamiętajcie, że najważniejsze jest to, że codziennie przekraczacie swoje granice. Na koniec życzę, żeby udało się Wam zdobyć medale i usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Jeśli jednak to się nie uda to wracajcie z dumą, bo jesteście najlepsi – powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Zarządu LUXMED i wiceprzewodnicząca Rady PKOl.

Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 Ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

"Drodzy olimpijczycy, życzę Wam wspaniałych sukcesów na igrzyskach. Jestem przekonana, że zrobiliście wszystko co w swojej mocy, aby znaleźć się dziś tu na ceremonii ślubowania i polecieć na igrzyska olimpijskie. Chcę życzyć Wam dwóch rzeczy: by Wasza olimpijska forma polepszała się z dnia na dzień oraz żeby podczas całej olimpijskiej przygody nie opuszczało Was zdrowie Jako była zawodniczka wiem dokładnie co czujecie i jakie towarzyszą Wam emocje, kiedy stajecie na starcie. Trzymam za Was mocno kciuki, żebyście te emocje przekuli w olimpijskie kruszce. Życzę Wam kumulacji medali – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Totalizatora Sportowego.

Do grona Partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego dołączyło Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Dzięki tej współpracy będzie możliwa szybka, sprawna i bezpieczna odprawa naszej reprezentacji, która w środę z Lotniska im. Fryderyka Chopina uda się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu.

"Jesteśmy zaszczyceni, że zaczynamy wspólną podróż. Cieszymy się, że wspieramy olimpijczyków, którzy swoimi występami dostarczają nam niepowtarzalnych, sportowych emocji, fantastycznej energii i wzruszeń. Lotnisko Chopina to wyjątkowe miejsce – stąd zawodnicy ruszą na podbój zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, to także pierwsze miejsce w którym rodziny, przyjaciele i kibice przywitają wracających sportowców. To zaszczyt być częścią tak ważnych momentów. Życzymy naszej reprezentacji powodzenia i spełnienia sportowych marzeń, czego potwierdzeniem będą olimpijskie medale – powiedział Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

To było jedyne ślubowanie w kraju. Pozostali członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 swoje nominacje odbiorą już w Pekinie.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 zostaną rozegrane w dniach 4-20 lutego.

Biuro Komunikacji PKOl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×