Pekin 2022. Duże emocje na lodzie. Potrzebna była dogrywka

Interesujący przebieg miały spotkania 2. i 3. sesji gier w curlingowym turnieju mikstów. Najbardziej wyrównany był pojedynek Włochy - Szwajcaria, w którym należało przeprowadzić dogrywkę, aby wyłonić zwycięzcę.

Mateusz Kozanecki
Dean Hewitt z reprezentacji Australii PAP/EPA / Tamas Kovacs / Na zdjęciu: Dean Hewitt z reprezentacji Australii
Choć oficjalne otwarcie igrzysk nastąpi 4 lutego, w curlingu rywalizacja trwa już od środy. Aktualnie trwa walka mikstów.

W czwartek odbyły się dwie kolejne sesje gier. Niezwykle interesujący przebieg miało starcie Chiny - Australia. Zawodnicy z Antypodów w szóstym endzie zwyciężyli 3:0, dzięki czemu doprowadzili do remisu po 4. Ich rywale odpowiedzieli w kolejnej części gry i to oni mogli dopisać do swojego dorobku kolejne zwycięstwo.

Niemal do samego końca w napięciu trzymał także pojedynek zespołów z Wielkiej Brytanii i Kanady. Jeszcze po szóstym endzie prowadzili Kanadyjczycy (4:3), ale dwie ostatnie części gry należały do Brytyjczyków.

Amerykanie długo walczyli z Norwegami o zwycięstwo, jednak w końcówce stracili aż siedem punktów i musieli obejść się smakiem. Dogrywka potrzebna była natomiast w starciu Włochy - Szwajcaria. Rzutem na taśmę wygraną wywalczyli Stefania Constantini i Amos Mosaner.

Aktualnie trzy zespoły mają na swoim koncie po komplecie zwycięstw - Chiny, Wielka Brytania i Włochy. O godz. 13:05 czasu polskiego rozpocznie się czwarta sesja gier, w ramach której odbędą się cztery mecze. Przypomnijmy, że do fazy finałowej awans uzyskają cztery najlepsze ekipy.