Wreszcie dobra informacja z Pekinu! Jedna z Polek kończy izolację

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZŁS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Magdalena Czyszczoń
Materiały prasowe / PZŁS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Magdalena Czyszczoń
zdjęcie autora artykułu

Pierwszy z polskich sportowców w końcu opuszcza izolację. Magdalena Czyszczoń uzyskała drugi negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i może powrócić do wioski olimpijskiej.

Ta informacja może choć trochę poprawić nastroje polskich kibiców i naszej ekipy w Pekinie po tym, jak pozytywny wynik drugiego testu otrzymała Natalia Maliszewska. W związku z tym mistrzyni Europy z 2019 roku w short tracku na dystansie 500 metrów nie będzie mogła wziąć udziału w rywalizacji.

Do treningów powraca za to Magdalena Czyszczoń. Szef polskiej misji olimpijskiej Konrad Niedźwiedzki poinformował na twitterze, że 26-latka otrzymała dwa negatywne wyniki testów. W poniedziałek pochodząca z Zakopanego łyżwiarka szybka wystartuje w wyścigu na 1500 metrów.

Czyszczoń zobaczymy również w sztafecie kobiet (eliminacje 12 lutego, finały 15 lutego) oraz wyścigu ze startu wspólnego (19 lutego).

To pierwsza polska sportsmenka, która zakończyła izolację. Wcześniej "na wolność" wyszedł lekarz Krzesimir Sieczych. Obok Natalii Maliszewskiej wciąż do wioski olimpijskiej nie mogą wrócić panczeniści Marek Kania i Natalia Czerwonka, trener Arkadiusz Skoneczny oraz lekarz Hubert Krysztofiak.

Sprawdź także: Polka pokazała jedzenie na igrzyskach. Chce wracać do domu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo na lotnisku. "Zaniemówiłem"

Źródło artykułu: