Co za pech! Wywrotka polskiej sztafety

Niestety, polska sztafeta mieszana w short tracku nie zdołała awansować do ćwierćfinału. Wszystko przez wywrotkę jednego z Biało-Czerwonych na pierwszej połowie dystansu.


Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Rywalizacja w short tracku Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Rywalizacja w short tracku
Sztafeta mieszana w short tracku była ostatnim akordem Polaków pierwszego dnia igrzysk Pekin2022. To debiut tej konkurencji na igrzyskach. Polacy wystartowali w składzie. Nikola Mazur, Michał Niewiński, Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński. Do półfinału z każdego ćwierćfinału kwalifikowały się pierwsze dwie sztafety z wyścigu, a także dwie najlepsze drużyny z czasem.

Biało-Czerwoni wystartowali w pierwszym ćwierćfinale, a ich rywalami byli Chińczycy, Koreańczycy oraz Włosi.

Po pierwszej roszadzie Polacy spisywali się dobrze i zajmowali trzecie miejsce. Niestety w następnej zmianie spadli na ostatnie miejsce. Po chwili Polak wywrócił się na jednym z wiraży i tym samym Biało-Czerwoni stracili szansę na awans.

Pierwsi finiszowali Chińczycy, drudzy Włosi, a trzeci Koreańczycy, którzy także zaliczyli upadek. Biało-Czerwoni tym samym odpadli z rywalizacji o medale, zajmując ostatnie miejsce.

Z drugiego ćwierćfinału do ósemki awansowali Holendrzy, Kanadyjczycy oraz Kazachowie. Ostatnie miejsca wzięli Węgrzy, Rosjanie i Amerykanie. Koreańczykom nie udało się awansować z czasem z trzeciej lokaty.

Czytaj więcej:
Znakomita reklama biathlonu. Spektakl zapewnił emocje do samego końca
Co za emocje w łyżwiarskie szybkim. Padł rekord olimpijski!

ZOBACZ WIDEO: Czy Polacy zdobędą w Pekinie medale? "Nastroje są naprawdę dobre"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×