Pekin 2022. Skoczkowie wracają. Czas na zapoznanie z dużym obiektem

Rywalizacja olimpijska na skoczni normalnej w Zhangjiakou to już historia. Skoczkowie przenoszą się na duży obiekt. W środę zapoznają się ze skocznią.

PS
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Skoczkowie znaleźli się na półmetku rywalizacji olimpijskiej w Pekinie. Za nimi jest już konkurs indywidualny na normalnym obiekcie, a także konkurs drużyn mieszanych (też na mniejszej skoczni). Teraz czas na skocznię znacznie większą. Najlepsi zawodnicy na świecie w środę będą mogli ją przetestować.

Od godziny 11:00 ruszy trening i będzie składał się z trzech serii. To powinna być wystarczająca próba, aby zorientować się, jak poszczególni skoczkowie odnajdują się na nowym obiekcie. A także - jaki wpływ na rywalizację będzie miał wiatr. Na obiekcie normalnym dawał się we znaki. Jak sugerują eksperci, na dużym może być jeszcze bardziej uciążliwy.

Na liście startowej znów znajdzie się najprawdopodobniej 65 zawodników (nie są jeszcze oficjalnie znane). Tyle tylko, że tym razem rzeczywiście zobaczymy na skoczni Daniela Andre Tandego, który dotarł do Chin. Piątym Norwegiem - zamiast Johanna Andre Forfanga - ma być Robin Pedersen.

Polacy oczywiście wystąpią w zestawieniu: Paweł Wąsek, Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. I znów - podobnie jak przed pierwszymi zawodami - będą oni toczyć walkę o to, kto znajdzie się w czwórce na kwalifikacje.

Serii treningowych przed kwalifikacjami będzie w sumie sześć - trzy w środę i trzy w czwartek. W piątek zawodników czeka seria próbna i kwalifikacje, a w sobotę walka o medale.

Program zmagań indywidualnych na dużej skoczni:

Środa, 09.02.2022
5:00 - Odprawa techniczna mężczyzn
11:00 - Oficjalny trening mężczyzn HS140

Czwartek, 10.02.2022
11:00 - Oficjalny trening mężczyzn HS140
13:45 - Odprawa techniczna mężczyzn

Piątek, 11.02.2022
10:45 - Seria próbna mężczyzn HS140
12:00 - Kwalifikacje mężczyzn HS140

Sobota, 12.02.2022
11:00 - Seria próbna mężczyzn HS140
12:00 - Konkurs indywidualny mężczyzn HS140

Czytaj także:
Zmiana na ostatnią chwilę. Skoczek leci do Chin
Dawid Kubacki odebrał medal olimpijski. Wielka niespodzianka na ceremonii

ZOBACZ WIDEO: Nikt nie zna dużej skoczni olimpijskiej. Polacy mogą znów zaskoczyć?


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×