Pekin 2022. Ostatnia próba na skoczni dla Japończyka. Polacy daleko

Seria próbna kombinatorów norweskich na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 zakończyła się zwycięstwem Yoshity Watabe. Polacy znaleźli się w drugiej części stawki.

Dawid Lis
Dawid Lis
Yoshito Watabe Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Yoshito Watabe
Zawodnicy rywalizujący w kombinacji norweskiej na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 przez trzy dni mieli serię treningów na skoczni normalnej. W środę, tuż przed startem konkursu olimpijskiego, pojawiła się okazja do ostatnich skoków przed rywalizacją o medale.

W ostatniej próbie na skoczni normalnej przed startem konkursu kombinatorów norweskich najlepszy okazał się Yoshito Watabe, który po skoku na 100 metrów uzyskał notę 76,1 punktu. Drugie miejsce zajął Johannes Lamparter, który stał się głównym faworytem do wygrania całych zawodów pod nieobecność zawodników, którzy borykają się z koronawirusem. Podium serii próbnej uzupełnił Joergen Graabak.

W tych zawodach startują także dwaj Polacy. Szczepan Kupczak w próbnej serii skoczył 92,5 metra, za co otrzymał 49,5 punktu i dało mu to 25. miejsce miejsce, a Andrzej Szczechowicz uzyskał odległość 78 metrów i z notą 23,1 punktu uplasował się na 40. pozycji.

Początek serii konkursowej na skoczni odbędzie się o 9:00 czasu polskiego, a bieg na 10 kilometrów zaplanowany jest na 12:00.