Raport prosto z Pekinu. Polka pobiegnie po medal!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
zdjęcie autora artykułu

- Natalia ma też za sobą takie przejścia, które przełoży w dodatkowe siły. Tylko w ten sposób może to traktować. Ma jeden cel na ten dystans i wszyscy wiedzą, jaki on jest - mówi dla WP Konrad Niedźwiecki, dyrektor sportowy PZŁS.

Cała Polska żyła sprawą Natalii Maliszewskiej. Polka startująca w short tracku przeżyła podczas igrzysk Pekin2022 prawdziwe piekło. Najpierw trafiła na kilka dni do ośrodka izolacji i pod znakiem zapytania stanął jej występ na koronnym dystansie 500 metrów. Polska delegacja użyła wszystkich sił, by wyciągnąć ją z ośrodka dzień przed zawodami.

I udało jej się. Polka opuściła miejsce izolacji. Niestety, znowu przeżyła dramat. Kolejny test wyszedł jej pozytywny, nie mogła wejść na tor i szansa medalowa na 500 metrów przepadła. Nasza reprezentantka pokazuje jednak ogromny charakter.

Wróciła do gry w wielkim stylu. Bieg eliminacyjny na 1000 metrów rozegrała perfekcyjnie. Po profesorsku wykorzystała słabości rywalek i z łatwością go wygrała. Znalazła się tym samym w ćwierćfinale rywalizacji.

ZOBACZ WIDEO: To może zadecydować o medalach w skokach. "Jedyny minus"

- Ten bieg był ważny mentalnie dla Natalii, bo był jej pierwszym na tych igrzyskach. To nie jest koronny dystans Maliszewskiej, ale w nim także stawała na podium Pucharu Świata. Trzeba było sprawdzić swoje nogi, głowę, więc bardzo dobrze, że to się potoczyło w ten sposób. Wygrała bieg w pewnym stylu. To dla niej ważny start. Trzeba poczekać do piątku na zakończenie rywalizacji - ocenił dyrektor sportowy PZŁS oraz szef polskiej misji olimpijskiej, Konrad Niedźwiedzki.

Polka nie jest bez szans na dobry wynik, bo to także jedna z czołowych zawodniczek na 1000 metrów. Wprawdzie w odróżnieniu od dwa razy krótszego dystansu nigdy go nie wygrała w zawodach Pucharu Świata, ale zdarzało jej się kilkukrotnie stawać na podium.

- Stawała na podium PŚ. To zawodniczka ze światowego topu. Medal jest w jej zasięgu. O niego będzie bardzo ciężko, bo to są inne zawody niż pucharowe. Natalia ma też za sobą takie przejścia, które przełoży w dodatkowe siły. Tylko w ten sposób może to traktować. Ma jeden cel na ten dystans i wszyscy wiedzą, jaki on jest - ocenił medalista olimpijski z Soczi.

Wygląda na to, że pod względem formy fizycznej izolacja nie specjalnie zaszkodziła Maliszewskiej. Jak Polka wygląda pod względem mentalnym?

- Fizycznie ten bieg wskazywał na to, że czuje się dobrze. Sądzę, że mentalnie także wychodzi na prostą. Wiadomo, jej przejścia są bardzo ciężkie, ale w pewnym momencie trzeba o tym przestać myśleć i zacząć patrzeć do przodu. Uśmiech na jej twarzy po wyścigu był bardzo wymowny. Widać było, że cieszyła się, że wraca do gry i oby w niej została jak najdłużej - zakończył Konrad Niedźwiecki.

Początek walki Maliszewskiej w ćwierćfinałach w piątek 11 lutego o 12:00 czasu polskiego.

Czytaj więcej: Mówi się o tym coraz głośniej w Pekinie. Będzie gigantyczna sensacja? Pierwszy sportowiec na dopingu w Pekinie. To doświadczony olimpijczyk

Źródło artykułu:
Czy Maliszewska zdobędzie medal na 1000 metrów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (12)
avatar
julianu
10.02.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Już jej załatwiłeś start w finale z pominięciem dwóch biegów ? A porównałeś czasy z kwalifikacji ?  
avatar
Jary
10.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Teoretycznie każdy kto startuje ma szanse na medal.  
avatar
JB04
10.02.2022
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
już po medal !? ale ale najpierw ćwierćfinał potem ewentualnie półfinał a dopiero potem ewentualnie finał !?  
avatar
papandeo
10.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Spokojnie, do finału daleko.  
avatar
Tomasz Ducki
10.02.2022
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
nie jesteś obiektywny, nie zapeszaj, przez takich jak ty Natalka nie zdobędzie medalu. ona przede wszystkim jest naturalnie śliczna dziewczyna i to wystarczy.