Tajner zareagował na zamieszanie w polskiej kadrze. Jest konkretna decyzja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl  / Na zdjęciu od lewej: Stefan Horngacher i Apoloniusz Tajner
Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Na zdjęciu od lewej: Stefan Horngacher i Apoloniusz Tajner
zdjęcie autora artykułu

W czwartek Izabela Marcisz przyznała, że nie wystartuje w sprincie drużynowym z Moniką Skinder na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Według portalu sport.pl prezes PZN, Apoloniusz Tajner przeprowadził rozmowę z zawodniczką i podjął już decyzję.

Sytuacja w polskiej kadrze biegaczek narciarskich jest daleka od ideału. Pokazuje to głośna sprawa Izabeli Marcisz, która otwarcie przyznała, że nie wystartuje w sprincie drużynowym z Moniką Skinder (więcej przeczytasz TUTAJ).

- Sprint drużynowy? Są dziewczyny, które nie biegły na dystansach, więc mam nadzieję, że to one dostaną szansę, żeby powalczyć. Ja mam bardzo dużo startów, a muszę myśleć też o mistrzostwach świata do lat 23 - tłumaczyła Marcisz.

Skinder była mocno zaskoczona słowami koleżanki z kadry. Choć jak wiadomo nie od dziś, obie zawodniczki nie żyją w najlepszej relacji. Portal sport.pl poinformował, że sprawy w swoje ręce wziął Apoloniusz Tajner.

ZOBACZ WIDEO: To może zadecydować o medalach w skokach. "Jedyny minus"

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego przeprowadził rozmowę z Izabelą Marcisz, która trwała aż czterdzieści minut. Efekt? Zawodniczka SS Prządki Ski wystartuje jednak z Moniką Skinder w sprincie drużynowym.

- Rozmawiałem z Izą. Spotkaliśmy się w wiosce olimpijskiej. Rozmawialiśmy przez 40 minut. Przeanalizowaliśmy wszystko, rozważyliśmy wszystkie argumenty i Iza pobiegnie z Moniką. Udało mi się ją przekonać. Nie było żadnego nakazywania, rozkazywania - stwierdził Tajner.

Podczas rozmowy prezes PZN i Izabela Marcisz przeanalizowali argumenty "za" i "przeciw". Ostatecznie doszli do wniosku, że sprint drużynowy nie będzie kolidował z biegiem na 30 kilometrów oraz zbliżającymi się mistrzostwami świata do lat 23.

- Namawiałem Izę mocno, żeby przystąpiła do sprintu drużynowego i przekonywałem, że przerwy na odpoczynek naprawdę są odpowiednio długie. Wskazywałem, że w sprincie jest szansa na naprawdę dobry wynik. I że najlepsze zawodniczki, jak np. Therese Johaug, biegają w takim trybie - co cztery dni - dodał.

Zobacz też: Pekin 2022. Skoczkowie powracają do walki o medale. Zobacz plan ósmego dnia igrzysk olimpijskich Wstrząsające słowa Polki. "W przebieralni co druga laska mdleje"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
MACIEK55555
12.02.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tajner Malysz i Kruczek rozwalili calkowicie Polskie narciarstwo.POWINNA BYC NATYCHMIASTOWA DYMISJA.  
avatar
yes
11.02.2022
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Może Marcisz nie pojedzie/nie ucieknie z Pekinu na przykład do Burkina Faso lub do Wybrzeża Kości Słoniowej? Czytaj całość
avatar
Ramun
11.02.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tanio wziął coś w swoje ręce?Chyba swojego „rumaka”!