Dramatyczne sceny w Pekinie. Snowboardzistka zwieziona z trasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS / Belle Brockhoff po wypadku na trasie snowboardowej podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022
PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS / Belle Brockhoff po wypadku na trasie snowboardowej podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022
zdjęcie autora artykułu

Pechowo dla Belle Brockhoff zakończył się start w snowboardowym crossie rozegranym w ramach igrzysk olimpijskich w Pekinie. Australijka upadła i długo nie podnosiła się z trasy. I choć upadek nie wyglądał groźnie, to obawiano się poważnych urazów.

Do upadku reprezentantki Australii doszło podczas ćwierćfinałowego wyścigu snowboardowego crossu. Belle Brockhoff starała się atakować rywalkę, ale nie opanowała deski i wylądowała na śniegu. Samo zdarzenie nie wyglądało poważnie, ale niepokojące było to, że zawodniczka długo nie podnosiła się z trasy.

Niezbędna była interwencja służb medycznych. Podejrzewano u Brockhoff poważne urazy, ale badania wykluczyły taką ewentualność. 29-latka skarżyła się na ból szyi. Trasę opuściła na noszach, a następnie została przewieziona do szpitala.

Na szczęście zakończyło się na strachu. Australijce nic nie dolega i wróciła do wioski olimpijskiej. "Belle jest bez kołnierza ortopedycznego i wkrótce wraca do nas" - przekazano w oświadczeniu Australijskiego Komitetu Olimpijskiego.

ZOBACZ WIDEO: Policja zatrzymała ją na stoku. "Ktoś się poskarżył"

Zawodniczki rywalizowały w trudnych warunkach, bowiem na olimpijskiej trasie padał śnieg, który nie ułatwiał ścigania się.

Upadek Brockhoff przekreślił marzenia Australijczyków o medalu w konkurencji mieszanej. - Każdy z naszych zespołów mógł przebyć długą drogę do zdobycia medalu, więc nasze serca są złamane - przekazał Cameron Bolton, partner Brockhoff z zespołu.

Czytaj także: Tajner zareagował na zamieszanie w polskiej kadrze. Jest konkretna decyzja Pekin 2022. Polscy łyżwiarze figurowi wkraczają do akcji

Źródło artykułu:
Komentarze (2)
avatar
AndJag
12.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Panie Witczyk, jakie nosze. To jest alkia, którą można ostatecznie nazwać toboganem. Nie pchaj się na afisz, bez poznania podstawowej terminologii.  
avatar
AndJag
12.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Panie Witczyk, na jakich noszach opuściła trasę? Niech pan przyswoi sobie podstawową terminologię, to jest alkia, a ostatecznie tobogan.