Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Polka szuka pozytywów w przebytym koszmarze. "Wierzę, że tkwi w tym głęboki sens"

Los nie oszczędził Natalii Czerwonce dramatycznych przeżyć podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Zawodniczka bardzo emocjonalnie podsumowała swój udział w tej imprezie.

Anna Bagińska
Anna Bagińska
Natalia Czerwonka Getty Images / Mario Hommes/DeFodi Images / Na zdjęciu: Natalia Czerwonka
Do największych pechowców kończących się właśnie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 można zaliczyć Natalię Czerwonkę. Nasza panczenistka niestety zaraz po przyjeździe do Chin miała dodatni wynik testu na koronawirusa. Trafiła więc na izolację, którą opuściła dopiero po 8 dniach. W sumie zawodniczka była pozbawiona możliwości treningu przez 12 dni. To zapewne spowodowało, że w starcie na 1500 metrów zajęła dopiero 19. miejsce.

W biegu drużynowym Natalia Czerwonka i jej koleżanki też nie błysnęły formą. Nic więc dziwnego, że zawodniczka bardzo emocjonalnie podsumowała swój udział w najważniejszej imprezie czterolecia.

"Ostatni dzień moich 4. igrzysk Olimpijskich… Nie da się w paru zdaniach opisać tego co mnie tu spotkało… tego momentu kiedy po dwóch tygodniach bez łyżew, po 4 latach harówki wchodzisz na jeden dzień przed swoim głównym startem indywidualnym na łyżwy. Co czułam przed startem? Ogromną pustkę, ból i rozpacz, że nie mogę zaprezentować swojego ogromu pracy. W biegu drużynowym zostawiłam serce na lodzie" - napisała w na swoim profilu w mediach społecznościowych nasza reprezentantka.

Jednocześnie Polka starała się znaleźć jakieś pozytywy w tym wszystkim, co ją spotkało. "Wierzę, że gdzieś w tym całym moim "igrzyskowym koszmarze" tkwi głęboki sens, przesłanie a przede wszystkim ogromny bagaż doświadczeń, który przekształcę w pozytywne wartości i wykorzystam w swojej pracy - drodze po kolejne cele i marzenia. Dziękuję Wam za ogromne wsparcie! Dzięki Wam przetrwałam ten jakże trudny okres! Oby rok 2022 przyniósł mi jeszcze wiele dobrego bo początek mam słaby" - podsumowała swój wpis zawodniczka.

Czytaj także:
-> Kanadyjczyk, który w Pekinie zaskoczył wszystkich
-> Pekin 2022. Giganci igrzysk. Zobacz klasyfikację multimedalistów

ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×