Wymowny gest Rosjanina. Później wszystko wytłumaczył

Iwan Fiedotow razem z całą reprezentacją ROC sięgnął po srebrny medal w hokeju na lodzie podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Bramkarz zdjął medal, co wydawało się dość wymownym gestem, ale ostatecznie wyjaśnił go.


Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Iwan Fedotow zdjął medal Getty Images / Valery Sharifulin\TASS / Na zdjęciu: Iwan Fedotow zdjął medal
Turniej hokejowy zakończył się w ostatnim dniu igrzysk w Pekinie. Reprezentacja Finlandii sięgnęła po złoto, pokonując w finale ekipę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 2:1.

To historyczna wygrana Finów, pierwsza w historii. Rosjanie, pod flagą ROC, bronili tytułu z Pjongczangu. Porażka była więc dla nich swego rodzaju rozczarowaniem.

Podczas ceremonii bramkarz Iwan Fiedotow zdjął z szyi srebrny medal olimpijski. - Dlaczego go zdjąłem? Zasłużyliśmy na niego swoją pracą Trudno się pogodzić z tym, że jest on srebrny, a nie złoty. Trudno się pogodzić z tym. Jestem perfekcjonistą. Na pewno założę go i będą się z niego cieszyć, ale później - powiedział w rozmowie z championat.com.

Fiedotow był kluczowym zawodnikiem zespołu. Stracił w sumie dziewięć bramek w turnieju. Jego gest był dość wymowny, jak widać, chodziło jedynie o urażoną dumę.

Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Słowacji, która w sobotę pokonała Szwecję 4:0 w meczu o trzecie miejsce.

Czytaj też:
To już koniec. Poznaliśmy ostatnie medalowe rozstrzygnięcia na igrzyskach w Pekinie
USA chce zorganizować ZIO. Gdzie będą rywalizować sportowcy w 2030 roku?

ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×