Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Decyzja z bólem serca". Szef MKOl o rosyjskich sportowcach

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach zapowiedział, że sankcje nałożone na sportowców z Rosji i Białorusi nadal będą obowiązywać. MKOl ma jednak dylemat.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
flaga Rosji Getty Images / RvS.Media/Basile Barbe / Na zdjęciu: flaga Rosji
- Sankcje wobec sportowców z Rosji i Białorusi muszą zostać utrzymane - ogłosił w środę (7 grudnia) przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach, cytowany przez BBC.

Niemiecki działacz spotkał się z przedstawicielami mediów po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego MKOl w Lozannie.

- Te sankcje zostały nałożone z powodu naruszenia rozejmu olimpijskiego, co oznacza również naruszenie karty olimpijskiej. Będą więc nadal utrzymane - powiedział.

ZOBACZ WIDEO: Kłótnia o podział pieniędzy. "Wszystko powinno być ustalone przed wylotem z Warszawy"
Jednocześnie szef MKOl zwrócił uwagę na to, że sport olimpijski stanął przed wielkim dylematem, ponieważ obecnie udział w rywalizacji na arenie międzynarodowej nie opiera się na umiejętnościach stricte sportowych, a decyzji politycznej. I - jego zdaniem - niektórzy zawodnicy na tym cierpią.

- Decyzja o wykluczeniu rosyjskich sportowców zapadła z bólem serca. Stanowisko MKOl jest takie, że nie powinni oni ponosić odpowiedzialności za decyzje polityczne swoich przywódców czy rządów - podkreślił 68-letni Bach.

Po inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę w lutym tego roku MKOl wezwał federacje do wykluczenia zawodników, działaczy i drużyn z Rosji oraz Białorusi (państwo to wspomaga reżim Putina w wojnie) z imprez międzynarodowych.

Zobacz:
Szef MKOl wywołał skandal. Naprawdę powiedział to o Rosjanach
Rosjanka znów dała o sobie znać. Odpowiedziała na słowa szefa MKOl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Joe Bebechy Zgłoś komentarz
  Dziwne. Tyle wojen po II wojnie światowej, sam Bliski Wschód podpalany kilka razy, miliony ofiar - a tu padło akurat od lutego 2022 na Rosję. W dodatku w roli sędziów moralności państwa
  Czytaj całość
  ubabrane w przewroty wojskowe po szyję.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×