Zaskakująca decyzja legendy TVP. Wszyscy go znają

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Włodzimierz Szaranowicz
Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Włodzimierz Szaranowicz
zdjęcie autora artykułu

Kibice sportu w kraju nad Wisłą będą zawiedzeni. Konto na platformie X (dawniej Twitter) Włodzimierza Szaranowicza aktualnie nie istnieje.

W tym artykule dowiesz się o:

17 października 2017 r. popularny komentator Telewizji Polskiej Włodzimierz Szaranowicz zamieścił pierwszy wpis na ówczesnym Twitterze (obecnie portal X). Namówił go do tego Jerzy Chromik, dziennikarz (więcej TUTAJ).

Twitterowicze z radością przyjęli fakt, że Szaranowicz założył profil - o nazwie: Szaran_W - na popularnym portalu społecznościowym. "Dziś rocznica Wembley '73. Dobry wieczór Twitterze! Zacznę od czytania, ale wkrótce przejdę do pisania" - podkreślił w swoim pierwszym tweecie.

Dzisiaj, po sześciu latach, konto Szaranowicza nie jest już dostępne. Legenda TVP Sport najprawdopodobniej zdecydowała się usunąć profil na X (patrz skan poniżej).

Szaranowicz, który w marcu skończył 74 lata, w 2019 r. przeszedł na emeryturę z powodu choroby neurologicznej (dziennikarz nie ujawnił publicznie, na jaką chorobę cierpi). Wiadomo jedynie, że jej pierwsze objawy zaczął dostrzegać ok. cztery lata wcześniej.

Jak potem przekazała jego rodzina Dariuszowi Faronowi z WP SportoweFakty, chodzi o chorobę Parkinsona (więcej tutaj).

twitter.com/Szaran_W
twitter.com/Szaran_W

Zobacz: Tata. Opowieść na dwa głosy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
bleszek
29.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gdyby nie choroba to do dziś siedziałby na dyrektorskim stanowisku z samochodem służbowym pensją gwiazdorską i pampersem na tyle i okrągłym zerem odpowiedzialności.