443 zabitych. Ukraińskie ministerstwo podało dane

Od ponad dwóch lat Rosja brutalnie atakuje Ukrainę. Do walki z agresorem stanęli także sportowcy czy trenerzy. Niestety wielu z nich przypłaciło to życiem. Oficjalne dane podało ministerstwo sportu i młodzieży Ukrainy.

Michał Fabian
Michał Fabian
cmentarz w Charkowie Getty Images / Narciso Contreras/Anadolu / Na zdjęciu: cmentarz w Charkowie
24 lutego 2022 r. decyzją Władimira Putina rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Barbarzyńska agresja trwa już ponad dwa lata i niestety nic nie wskazuje na to, by wkrótce miał zapanować pokój. Ukraińcy stawiają zacięty opór, ale ponoszą także spore straty. Giną żołnierze oraz cywile.

Na liście ofiar są również sportowcy i trenerzy. Ministerstwo sportu i młodzieży Ukrainy podało właśnie oficjalne dane. Od rozpoczęcia wojny życie straciło 443 zawodników i trenerów.

Nie ma tygodnia bez tragicznych wieści. Dwa dni temu informowaliśmy o śmierci trenera kolarstwa Pawło Komyszanczenki. Wcześniej w walce z rosyjskim agresorem życie stracił 18-letni futsalista Bogdan Kozak (więcej TUTAJ>>).

Ukraina ponosi także straty w infrastrukturze.

"502 obiekty sportowe zostały zniszczone w wyniku działań wojennych, a 40 proc. młodzieży z Ukrainy opuściło swoje domy" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Są także i pozytywne informacje. Ukraińskie ministerstwo podało, że od początku wojny udało się odbudować 81 obiektów sportowych oraz obiektów przeznaczonych dla młodzieży, które zostały zniszczone przez Rosjan.

Czytaj także: Miał zaledwie 27 lat. Tragiczne wieści z Ukrainy

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×