Pilny apel polskiego mistrza. "Pomóżmy"

Bartosz Zmarzlik zaapelował do swoich fanów na Facebooku o pomoc dla chorej Malwiny Marszałek, córeczki polskiego motorowodniaka. Dziewczynka ma zespół Retta.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Bartosz Zmarzlik PAP / Marian Zubrzycki/ www.siepomaga.pl / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
"Kochani, wspaniały sportowiec jest w potrzebie. Walczy o zdrowie swojej córeczki. Pokażmy moc Facebooka i pomóżmy" - napisał w poniedziałek (22 kwietnia) na swoim facebookowym fanpage'u Bartosz Zmarzlik.

Czterokrotny indywidualny mistrz świata na żużlu poprosił o wsparcie finansowe na leczenie Malwinki Marszałek. Dziewczynka jest córką motorowodniaka Bartłomieja Marszałka i wnuczką słynnego Waldemara Marszałka.

Zbiórkę pod hasłem: "Malwinka w sidłach straszliwej choroby! Pomóż zatrzymać zespół Retta (objawami choroby są m.in. uwstecznienie rozwoju, zachowania autystyczne, zaburzenia motoryki ciała i padaczka - przyp. red.)" zorganizowano na stronie siepomaga.pl - link TUTAJ.

"Zespół Retta sprawia, że dziewczynki stają się 'żywymi lalkami'. Niektórzy zwą je 'milczące anioły'. Nie cierpię tych określeń, boli mnie serce, gdy je słyszę, ale one opisują obrazowo, co dzieje się z dziećmi, które nie zdążyły otrzymać leczenia..." - czytamy w opisie zbiórki.

Więcej szczegółów podał w rozmowie z WP SportoweFakty tata Malwinki (czytaj TUTAJ). Celem akcji jest zebranie kwoty ponad 7 mln zł (obecnie wpłacono blisko 3,5 mln - stan z godz. 20:20 w poniedziałek) na nierefundowane 3-letnie leczenie.

Zobacz:
Wielki gest kolegi z reprezentacji. Duża wpłata na rzecz chorego zawodnika
Ruszył w niesamowitą trasę, żeby pomóc Ukrainie. Zebrał mnóstwo pieniędzy

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×