Sawrymowicz dla SportoweFakty.pl: Nie pływało mi się najlepiej

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Sawrymowicz, świeżo upieczony mistrz Europy na 1500 m st. dowolnym, był jedną z gwiazd poznańskich Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Mimo kłopotów zdrowotnych, zdobył cztery medale.

W tym artykule dowiesz się o:

- Mistrzostwa oceniam dobrze. Wiadomo, że po mistrzostwach Europy nie miało być życiówek, jakiś najlepszych rezultatów, ale myślę, że wywiązałem się z zdania. Mam cztery medale, do złota na 400 metrów zabrakło mi niewiele, ale poprawiłem wynik z mistrzostw Europy - powiedział w rozmowie z naszym portalem 24-letni zawodnik. - Nie pływało mi się tutaj najlepiej, bo troszeczkę podupadłem na zdrowiu po przyjeździe do Polski - wyjaśnił.

Mistrzostwa Polski, które odbyły się w poznańskich Termach Maltańskich były zakończeniem sezonu zimowego. Przed Sawrymowiczem teraz kilkanaście dni odpoczynku i roztrenowania, a w połowie stycznia wraca do Stanów Zjednoczonych, gdzie trenuje od 2010 roku. - Przede mną lekkie roztrenowanie, ale też nie mogę zapomnieć o tym, żeby utrzymywać ciało w "napięciu", żeby jednak trochę ćwiczyć. Całkowitej "laby" być nie może. Muszę też uważać na to, co jeb, żeby się nie roztyć. Potem nadmiar kilogramów ciężko zrzucić - wyjaśnia. - Na pewno odpoczynek psychiczny i fizyczny mi się należy. A później rozpoczynam nowe treningi na lądzie. Mam nadzieję, że nie zachoruję i tego nie stracę.

Jak Sawrymowicz ocenia Termy Maltańskie, arenę mistrzostw Polski? - Obiekt oceniam bardzo dobrze, jest taki wielki, że czasami aż przytłaczający. Ale dzięki temu jest dobra cyrkulacja powietrza, basen jest fajny, profesjonalnie zrobiony - przyznał. - Organizacja niestety czasami zawodziła, tablica z wynikami była daleko, strona internetowa z wynikami też nie podawała od razu wyników, więc czasami nie wiedzieliśmy, czy należy komuś gratulować czy może lekko pocieszać. Generalnie większych wpadek nie było i organizatorzy dali radę. To była pierwsza duża impreza, więc też nie można oczekiwać rewelacji. Widać, że władze są przychylne takim imprezom, więc można oczekiwać, że kolejne będą lepsze i większe - zakończył.

Sawrymowicz w Poznaniu zdobył złoty medal na 1500 m i 800 st. dowolnym, srebro na 400 m st. dowolnym i brąz w sztafecie 4x200 m st. dowolnym wraz z kolegami z MKP Szczecin.

Sawrymowicz (rząd poniżej, 2. z prawej) na podium sztafet 4x200 m st. dowolnym

(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię z mistrzostw)

Źródło artykułu: