Zwycięstwa polskiej sztafety 4x100 m mężczyzn i Oktawii Nowackiej na Igrzyskach Wojskowych

Sztafeta mężczyzn 4x100 metrów zdobyła w Mungyeong złoty medal Światowych Igrzysk Wojskowych 2015. W pięcioboju nowoczesnym kobiet triumfowała Oktawia Nowacka.

Piotr Ziemka

Bieg 4x100 metrów wygrali: Robert Kubaczyk, Grzegorz Zimniewicz, Kamil Masztak i Dariusz Kuć. Biało-Czerwoni uzyskali czas 39.35. Drugie miejsce zajęła Dominikana (39.41), a trzecie - Sri Lanka (39.43). Tuż za podium znalazła się sztafeta 4x400 mężczyzn.

pięcioboju nowoczesnym Oktawia Nowacka zdobyła łącznie 1349 punktów. Polka miała szósty wynik w pływaniu, trzeci w szermierce, trzynasty w jeździe konnej oraz ósmy w kombinacji biegu ze strzelaniem. Srebrna medalistka - Rosjanka Jekaterina Churaskina - wywalczyła 1336 pkt.

Na drugim miejscu w drużynowym turnieju szpadzistów zostali sklasyfikowani: Krzysztof Mikołajczak, Mateusz Nycz, Radosław Zawrotniak i Radosław Glonek. W drodze do finału Polacy wyeliminowali Brazylijczyków (45:29), Chińczyków (30:27) oraz gospodarzy (29:26). W finale triumfowali Ukraińcy 45:34.

Na trzecim stopniu podium stanęły florecistki: Sylwia Gruchała, Martyna Synoradzka, Małgorzata Wojtkowiak oraz Katarzyna Kędziora. Polki w półfinale przegrały 37:45 z Włoszkami. Natomiast w pojedynku o trzecie miejsce okazały się lepsze od Rumunek 45:26.

W drużynowym biegu na orientację trzecie miejsce wywalczyli: Wojciech Kowalski, Michał Olejnik, Bartosz Pawlak, Wojciech Dwojak, Mateusz Wensław, a także Janusz Porzycz. Zwyciężyli Rosjanie.