Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Są nowe wytyczne rządu ws. obiektów sportowych. Kibice muszą poczekać

Kibice wciąż będą musieli poczekać na oglądanie z trybun imprez sportowych rozgrywanych w halach. Rząd ogłosił nowe wytyczne dotyczące obiektów sportowych, ale dla fanów nic się nie zmieniło.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
mecz siatkarskiej reprezentacji Polski Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: mecz siatkarskiej reprezentacji Polski

Rządowe rozporządzenie zawiera nowe wytyczne dotyczące otwarcia obiektów sportowych, ale dotyczy ono głównie koncertów, recitali, występów artystycznych i innych imprez kulturalnych. Zgodnie z zasadami, podczas takiej imprezy na PGE Narodowym będzie mogło być obecnych nawet 14,5 tysiąca osób. Oczywiście przy zastosowaniu reguł dystansu społecznego. Obowiązkowe jest także zasłanianie ust i nosa. 

"14 500 osób może wziąć udział w wydarzeniach na PGE Narodowy w Warszawie, 13 500 - na Stadionie Śląskim w Chorzowie, po ok. 5000 osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie, ponad 2500 uczestników może się pojawić w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni" - przekazało za pośrednictwem rządowej strony gov.pl Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przepisy te wejdą w życie 17 lipca.

Nie zmieniają się za to reguły dotyczące imprez sportowych. Nadal na meczach piłkarskich czy żużlowych, czyli rozgrywanych w otwartej przestrzeni, pojemność trybun została ograniczona do 25 proc. Fanom udostępniono co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie.

Rządowe rozporządzenie nie zmieniło obecnie obowiązujących zasad dotyczących obecności kibiców podczas imprez sportowych rozgrywanych w halach. Zawody w nich mają odbywać się bez udziału publiczności. Podobnie jest w przypadku imprez sportowych rozgrywanych na otwartym powietrzu poza obiektami sportowymi.

Przypomnijmy, że w połowie marca odwołano wszystkie imprezy sportowe z powodu pandemii koronawirusa. W maju rozpoczęło się rozmrażanie sportu, ale przy pustych trybunach. Podobnie było z wydarzeniami kulturalnymi, pozamykano kina czy teatry, odwołano wszelkie imprezy masowe.

Dopiero pod koniec maja podczas wspólnej konferencji z udziałem m.in. Zbigniewa Bońka i premiera Mateusza Morawieckiego ogłoszono, że trybuny podczas meczów piłkarskich oraz żużlowych będą mogły być wypełnione w 25 procentach. Od 19 czerwca faktycznie kibice mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych.

Nadal jednak nie mogą wypełniać hal. We wtorek odbył się pierwszy oficjalny mecz, w którym reprezentacja Polski siatkarek zmierzyła się z Czeszkami. Trybuny były jednak puste, bowiem nadal nie ma zgody na udział fanów sportu w wydarzeniach w obiektach zamkniętych.

Czytaj także:
Tekturowi kibice, zamaskowani dziennikarze. Tak wyglądał pierwszy mecz kadry Polski od początku pandemii
Bundesliga. Leroy Sane w Bayernie Monachium, czyli spełnione życzenie Roberta Lewandowskiego. "Ten transfer to manifest"

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Ekspert ocenia zachowanie kibiców na trybunach. "Nie chcę nikogo bronić, ale ryzyko zarażenia jest minimalne"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×