KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus mocno zaatakował byłego wiceministra sportu. Są nowe informacje o jego zdrowiu

Dwa tygodnie Wiesław Wilczyński, założyciel piłkarskiej akademii Barcelony w Warszawie, walczył o życie z powodu zakażenia koronawirusem. Na szczęście jego stan zdrowia uległ poprawie.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Trzecia fala koronawirusa w Polsce osłabła, ale wciąż prawie 21 tys. osób (tak wynika z poniedziałkowych danych Ministerstwa Zdrowia) przebywa w szpitalu z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem. W tym gronie jest m.in. Wiesław Wilczyński.

Były wiceminister sportu, pełnomocnik prezydenta miasta stołecznego Warszawy do spraw organizacji Euro 2012 poinformował na swoim profilu na Twitterze, że ciężko przechodził zakażenie covid-19. Trudne były zwłaszcza dwa ostatnie tygodnie, kiedy przebywał na oddziale intensywnej terapii szpitala św. Elżbiety w Warszawie. Na szczęście stan zdrowia sportowego działacza uległ poprawie. 

"Po dwóch tyg walki o życie na Oddziale Intensywnej Terapii przesunięto mnie na Oddział zachowawczy Covid. Dziękuje lekarzom, pielęgniarkom, pielęgniarzom, salowym Szpitala św Elżbiety w Warszawie, myślę ze wszystko idzie w dobrym kierunku" - napisał na Twitterze. Do wpisu dołączył zdjęcie z łóżka szpitalnego:

Przypomnijmy, że Wiesław Wilczyński jest jednym z głównych pomysłodawców piłkarskiego Euro w Polsce. Impreza odbyła się w 2012 roku, a Polska zorganizowała mistrzostwa wraz z Ukrainą. 

Od 2011 roku Wilczyński zaangażował się w utworzenie pierwszej w Europie piłkarskiej szkółki Barcelony w Warszawie. W latach 2012-2014 był również stałym ekspertem Komisji Sejmowej Kultury Fizycznej i Sportu.

Czytaj także:
Ciężarówki z trumnami jechały przez miasto. Jak dziś wygląda Bergamo?
Co z kibicami na igrzyskach olimpijskich w Tokio? Szefowa komitetu odpowiada

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×