KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jarosław Kaczyński potwierdził. Wiemy, kto będzie ministrem sportu

Lada moment ma zostać przywrócone Ministerstwo Sportu. Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP zdradził, kto będzie szefem tego resortu. Poznaliśmy też nazwisko wiceministra.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Jarosław Kaczyński PAP / Tomasz Gzell / Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński
W kuluarach rozmów koalicyjnych było już wiadomo od jakiegoś czasu, że Ministerstwo Sportu zostanie oddane w ręce Kamila Bortniczuka (informowaliśmy o tym WP.pl m.in. TUTAJ i TUTAJ). Teraz to jest w zasadzie pewne, bo krążące informacje potwierdził Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w PAP dodatkowo ujawnił, że wiceministrem zostanie mianowany Łukasz Mejza.

Ministerstwo Sportu przestało samodzielnie funkcjonować 1 marca tego roku. W zamian powstało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, którym kierował Piotr Gliński.

- Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie - mówi w PAP Kaczyński.

Prezes PiS jednocześnie dodał, że utworzenie Ministerstwa Sportu nastąpi najszybciej, jak to możliwe. Podobno już w przyszłym tygodniu sprawa ma być zamknięta.

Ostatnim ministrem sportu była Danuta Dmowska-Andrzejuk, która tę funkcję sprawowała przez niespełna rok. Skąd pomysł, aby przywrócić Ministerstwo Sportu? Radio RMF FM informowało, że jest to efekt umowy pomiędzy PiS i Partią Republikańską.

Bortniczuk w czerwcu tego roku został jednym z liderów Partii Republikańskiej. Wcześniej należał do Porozumienia Jarosława Gowina. Do Sejmu dostał się w 2018 roku, a rok później dostał posadę wiceministra funduszy i polityki regionalnej. Po kilku miesiącach jednak złożył dymisję.

Co go łączy ze sportem? W przeszłości był piłkarzem niewielkiego klubu GKS Głuchołazy, który dziś gra w lidze okręgowej. Potem przez krótki czas był członkiem rady nadzorczej siatkarskiego klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Piłkę nożną zaczął trenować w wieku 10 lat. Z lokalnym klubem występował w klasie A. Na wielką karierę zabrakło talentu, ale nie zapomina o drużynie, w której spędził dzieciństwo i młodość. W 2014 roku miał duży udział w modernizacji obiektu piłkarskiego w Głuchołazach.

Mejza, który będzie jego zastępcą, jest fanem sportu (więcej o nim TUTAJ). W portalach społecznościowych często chwalił się treningami bokserskimi. W domu ma także siłownię, na której dba o dobrą kondycję fizyczną. W przeszłości mówił otwarcie, że chciałby stoczyć charytatywną walkę bokserską.

- Rozmowy trwają. Ale jestem profesjonalistą, zarówno w biznesie, jak i w polityce. Jestem "szczelny" i dotrzymuję słowa. Mogę tylko powiedzieć, że sport od zawsze był bliski mojemu sercu - mówił kilka dni temu Mejza w WP.pl.

Gala Olimpijska. Wróciły piękne wspomnienia. Polscy medaliści zostali nagrodzeni >> Fatalna sytuacja polskiego olimpijczyka. Pracuje, by nie dopadł go komornik >> ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny gol na Ukrainie. Jak to wpadło?!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (52)
 • Piotrek81 Zgłoś komentarz
  Lubuskie przeprasza za łajzę... przepraszam Mejzę
  • Włodzimierz Stasiak Zgłoś komentarz
   Tylko Trybunał do Osądzenia Zbrodni PiS przeciwko Państwu i Narodowi Polskiemu !!!Żadny Trybunał Stanu !
   • grabarz Zgłoś komentarz
    Stołek dla swoich?
    • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
     Jak w marcu likwidowano Min. Sportu to była okazja dać odprawy. Teraz będzie okazja dać Glińskiemu. W końcu 14 medali olimpijskich wywalczył. Za co się facet nie weźmie tam sukces.
     • Ķʊɲɞ Ĺɑσ Zgłoś komentarz
      Politycznie stworzony stołek w podziękowaniach dla gościa który dla kariery zdradził Gowina i myśli, że żużlowcy jeżdżą w prawo. Żenada.
      • Sellex2 Zgłoś komentarz
       Kamil Bortniczuk....Hmm, chłopak z moich rewirów i częściowo kontaktów towarzyskich.Rodem z granicznych Głuchołazy,ambitny od dziecka i wielokrotnie przegrany na pozycji Burmistrza w
       Czytaj całość
       rodzinnym mieście...Wielkie parcie na szkło,wielka potrzeba zaistnienia.Pozyjemy zobaczymy.
       • obiektywny Zgłoś komentarz
        A w Wolsztynie nadal nie wszyscy zdrowi! Jest chory z nienawiści wyznawca pisizmu i wielbiciel dojnej zmiany!
        • tomasz troll Zgłoś komentarz
         BLAZNIE
         • sport i łapówki Zgłoś komentarz
          Tajemniczy dziadek w dwóch różnych butach , władzy nie odda dobrowolnie , będzie wojna domowa...bo inaczej wiedzą dobrze , że za te przekręty wszyscy pójdą siedzieć.
          • Modafi Zgłoś komentarz
           Jesli nowy minister sportu, to tylko Joanna Mucha (ta od puczu gdyby ktoś nie wiedział) Ona będąc ministrem sportu, była tak rozeznana w tematach sportu, że chciała pomagać nawet
           Czytaj całość
           trzeciej lidze hokeja w Polsce. Nieważne, że trzeciej ligi hokeja w Polsce nie było, ale to już szczegół. No i trzeba też wspomnieć, że pomogła też bardzo Madonnie, przeznaczając kilka mln złotych z pieniedzy przeznaczonych na sport na jej koncert. Ale to też szczegół..... :)
           • zet22 Zgłoś komentarz
            Kaczyński już zdaje sobie sprawę, że jak straci władzunię, to czeka na niego odpowiedzialność karna na podstawie: Art. 18. KK - sprawstwo kierownicze Formy zjawiskowe czynu karalnego
            Czytaj całość
            § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu. § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego. § 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.
            • Robert Mutu Zgłoś komentarz
             po uj?
             • jarecki5 Zgłoś komentarz
              Przeciez to zaciety trep i aparatczyk partyjny.
              Zobacz więcej komentarzy (18)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×