KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest potwierdzenie. Czarnecki z nową funkcją

W przeszłości były m.in. żużel i siatkówka. Teraz przyszła pora na kolejne wyzwanie dla Ryszarda Czarneckiego. Tym razem europoseł PiS znalazł się w składzie Społecznej Rady Sportu ogłoszonej w piątek przez ministra sportu Kamila Bortniczuka.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Ryszard Czarnecki WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki pod koniec września ubiegłego roku poinformował, że rezygnuje z kandydowania na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wraz z obecnie urzędującym szefem, Sebastianem Świderskim był stawiany w roli faworyta do objęcia tego stanowiska.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości nadal chce być blisko polskiego sportu, a umożliwił mu to Kamil Bortniczuk. Szef resortu powołał go do składu Społecznej Rady Sportu, będzie wiceprzewodniczącym.

Przewodniczącym został były reprezentant Polski w siatkówce, Marcin Możdżonek. Podczas konferencji prasowej Bortniczuk poinformował, że w gronie ekspertów znajdą się zasłużeni polscy sportowcy, w tym m.in. Tomasz Gollob, Mariusz Czerkawski, Otylia Jędrzejczak, Monika Pyrek.

ZOBACZ WIDEO: Trudne zadanie dla nowego selekcjonera. Engel wskazuje najważniejsze rzeczy do zrobienia

Społeczna Rada Sportu jest przedstawiana jako organ doradczy Ministra Sportu i Turystyki. - Pełny skład Społecznej Rady Sportu podamy do wiadomości podczas pierwszego posiedzenia w połowie lutego - stwierdził minister sportu.

- Doradztwo i konstruktywna krytyka ze strony środowiska sportowego jest bardzo potrzebna. Wsłuchuję się w głosy środowiska i cenię opinie sportowców - dodał.

Zobacz też:
Tak premier chce wyciągać dzieci z domów. Rozbawił internautów
Kamil Bortniczuk uratowany. W Ministerstwie Sportu bez zmian

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (92)
Zobacz więcej komentarzy (42)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×