Obrzydliwy gest Rosjanina. Reakcja Jakuba Kumocha

O obrzydliwym geście rosyjskiego gimnastyka Iwana Kuliaka podczas Pucharu Świata zrobiło się niezwykle głośno. Teraz do karygodnego zachowania sportowca odniósł się sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Andrzej Duda PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Rosyjski gimnastyk Iwan Kuliak wywalczył 3. miejsce w Pucharze Świata. Na podium pojawił się w koszulce, na której była widoczna litera "Z". To oznacza poparcie dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Gest sportowca wywołał potężne oburzenie w mediach.

Do tego wybryku nawiązać postanowił Jakub Kumoch, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Zamieścił na Twitterze bardzo wymowny wpis.

"Symboliczny obrazek, który pokazuje, dlaczego Rosja powinna być natychmiast zawieszona we wszystkich rozgrywkach i wydalona z federacji" - podkreślił.

Następnie przypomniał, o czym mówił prezydent Andrzej Duda. "Był jednym z pierwszych, którzy to zaproponowali. Żadnej rywalizacji z podżegaczami wojennymi!" - dodał Kumoch.

Na koniec dodał jeszcze, że Rosję powinny wykluczyć zarówno światowe, jak i europejskie władze piłki nożnej czy też władze hokeja.

Czytaj także:
Chciał ośmieszyć Neymara. Tak zareagował gwiazdor PSG
Był już na rozbiegu i nagle coś zauważył

ZOBACZ WIDEO: Poruszające sceny z kijowskiego metra. Ukraińców odwiedził mer miasta
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×