Koszmarny upadek. Nie żyje Georgie Campbell

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Georgie Campbell
Getty Images / Georgie Campbell
zdjęcie autora artykułu

Tragiczne informacje napłynęły z Wielkiej Brytanii. Tamtejsze media donoszą o śmierci 36-letniej Georgie Campell. Gwiazda jeździectwa straciła życie w wyniku koszmarnego wypadku.

"The Sun" donosi, że Georgie Campbell w niedzielę uczestniczyła w zawodach Bitcon International Horse Trials w Devon. W pewnym momencie doszło do koszmarnego wypadku.

"Medycy natychmiast zajęli się czołową zawodniczką, ale niestety na miejscu zdarzenia stwierdzono zgon" - relacjonuje gazeta.

Campbell była bardzo utalentowaną zawodniczką. To wielokrotna reprezentantka Wielkiej Brytanii. Jej śmierć jest wielkim ciosem dla całego środowiska jeździeckiego.

Po tragicznym incydencie przebadano również konia, z którego spadła Campbell. On nie doznał poważniejszych obrażeń.

Media nie ujawniają, jak dokładnie wyglądało tragiczne zdarzenie. Służby na razie nie zabierają głosu w tej sprawie. Organizatorzy zmagań opublikowali zaś krótkie oświadczenie.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że Georgie Campbell uległa śmiertelnemu wypadkowi podczas niedzielnych zawodów Bitcoin International Horse Trials w Devon w Anglii. Medycy udzielili jej pomocy natychmiast po upadku, ale niestety nie udało się jej uratować. Koń Global Quest został przebadany przez weterynarzy, którzy ustalili, że nie doznał żadnych obrażeń" - czytamy w komunikacie.

Mąż Georgie - Jesse Campbell - również jest dżokejem.

Czytaj także: > Szokująca decyzja federacji. Wylał się spory hejtSzok, w jakim stroju wsiadł na konia. Wszczęto dochodzenie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty