KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jarosław Skrzyczyński ex aequo z Alexandrem Butlerem zwycięzcami konkursu podczas CSIO Sopot Horse Show 2021

Zmagania w najwyżej premiowanym konkursie o Nagrodę Saur Neptun pod patronatem Świata Koni, w którym do wygrania było 100 000 PLN zakończyły się zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego ex aequo z Alexandrem Butlerem z Irlandii.
AB
CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 Materiały prasowe / CSIO 5* Sopot Horse Show 2021

Pierwszego dnia Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez przeszkody rozegrano łącznie 5 konkursów, z czego dwa w ramach CSIO Sopot Young Stars.

Jako pierwsi na głównej arenie sopockiego hipodromu gotowość do startu zgłosi najmłodsi jeźdźcy rywalizujący na kucach w grupie A1, w której wysokość przeszkód wynosi 65 cm. Zwyciężyła Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn wyprzedzając koleżankę klubową Lilianę Brzykcy dosiadającą Leona i Zofię Kamińską na Pasjonacie Amigo z KJ Ranczo Kolata.

CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 CSIO 5* Sopot Horse Show 2021


W grupie A2 na 85 cm parkurze najlepsza okazała się Zofia Pakur. Drugie miejsce zajęła Kornelia Naumiuk dosiadająca Jawy, a trzecie przypadło w udziale Wiktorii Rembielińskiej na Smyku.


Zaraz po dzielnych i świetnie wyszkolonych młodzikach sygnał do startu otrzymali zawodnicy walczący o Puchar Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Triumfował Emil Hallundbæk z Danii dosiadający High Nitro. Drugi był reprezentant Uzbekistanu Abdurakhmon Abdullaev, trzeci Laurent Goffinet z Francji. Tuż za nimi na czwartej pozycji uplasował się Polak Maksymilian Wechta dosiadający 10 letniego Fibonacci S. W konkursie, w którym wysokość przeszkód wynosiła 140 cm wystartowało 51 par.

CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 CSIO 5* Sopot Horse Show 2021

Kolejną rozgrywką był Puchar Hipodromu Sopot pod patronatem Radia Gdańsk rozegrany w formule dwufazowej o wysokości przeszkód 145 cm. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Niemiec Maurice Tebbel na Chacco’s Son. Drugie miejsce należało do Harry’ego Charlesa z Wielkiej Brytanii, a trzecie do Kamila Papouska z Czech dynamicznie prowadzącego Charlyn.


Nie zawiódł multimedalista Jarosław Skrzyczyński, który na Quick Step z wynikiem 0 punktów karnych w czasie 32,06 zajął ostatecznie 8 miejsce. Sukcesami nie mogą poszczycić się faworyci – Kevin Staut z Francji zameldował się z 18 lokatą, a Belg Jos Velrooy dopiero na 37 miejscu wśród 62 startujących.

CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 CSIO 5* Sopot Horse Show 2021

Jako ostatnia odbyła się kwalifikacja do piątkowego Grand Prix, do udziału w której zgłosiły się 53 pary. Nagrodę Saur Neptun Gdańsk pod patronatem Świata Koni wywalczyli ex aequo Jarosław Skrzyczyński dosiadający Jerico i Irlandczyk Alexander Butler na Pico, trzeci był Julien Anquetin z Francji.

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody odbywają się po raz 23. Sopocki Hipodrom jest jednocześnie ostatnią prostą kwalifikującą do Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Niemczech. Nie dziwi udział sław światowego jeździectwa, których popisowe wykonania parkurów powodują owację kibiców zasiadających na trybunach.

W piątek 18 czerwca, znów jako pierwsze wystartują jeździeckie talenty na kucach. Bezpośrednio po nich rozegrane zostaną 3 konkursy, z których ostatnim będzie Grand Prix.
Wyniki dostępne są pod adresem www.longinestiming.com, a program zawodów na stronie organizatora www.csio.sopot.pl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×