Życiowy sukces Polki! Zdobyła srebro na MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Levan Verdzeuli / Na zdjęciu: Angelika Szymańska
Getty Images / Levan Verdzeuli / Na zdjęciu: Angelika Szymańska
zdjęcie autora artykułu

Angelika Szymańska stanęła na podium Indywidualnych Mistrzostwa Świata 2024, które odbywają się w Abu Zabi. Reprezentantka Polski w finale minimalnie przegrała z Joanne van Lieshout.

W tym artykule dowiesz się o:

Świetne wieści napłynęły we wtorek (21.05) ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi. Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal podczas Indywidualnych Mistrzostwa Świata 2024 w judo.

24-letnia zawodniczka Klubu Sportowego Judo Szczepańska Team Włocławek rozpoczęła rywalizację o medale w kat. -63 kg w 1/16 finału od zwycięskiego pojedynku z Wenezuelką Anriquelis Barrios.

W drodze do wielkiego finału Polka pokonała kolejno: Kazaszkę Esmigul Kuyulovą, Australijkę Katharinę Haecker i Słowenkę Andreję Leski.

W walce o złoty medal MŚ Szymańska stoczyła zacięty bój z reprezentantką Holandii Joanne van Lieshout. Lepsza okazała się rywalka, która zwyciężyła 1:0.

Srebrny medal polskiej judoczki w Abu Zabi to ogromny sukces (jej najlepszym dotychczasowym wynikiem był brąz podczas ME Montpellier 2023) i zapowiedź ogromnych emocji, które mogą czekać polskich fanów tej dyscypliny sportu podczas zbliżających się IO Paryż 2024 (impreza odbędzie się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia).

Zobacz: Zgrzyt na mistrzostwach Europy. Nie podała ręki zawodniczce z Izraela Szokująca decyzja. Rosjanin przegrał, ale... przyznali mu złoto

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty