Kolejny występ medalistki olimpijskiej. Do zwyciężczyni straciła pięć sekund

Getty Images / Alex Davidson / Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska w piątek wzięła udział w próbie czasowej konkurencji kayak cross. Polka pokonała całą trasę w czasie 75,19, co pozwoliło jej uplasować się na 18. lokacie. Najlepsza okazała się Camille Prigent z Francji.

W piątek od próby czasowej rozpoczęła się rywalizacja w widowiskowej konkurencji kajakarstwa górskiego - kayak cross. O godzinie 15:30 zaprezentowali się mężczyźni, a wśród nich dwaj Polacy.

Zdecydowanie lepiej spisał się Mateusz Polaczyk, który uplasował się na dziewiątej pozycji. 35 miejsce zajął z kolei Grzegorz Hedwig. Zwycięzcą okazał się Joseph Clarke z Wielkiej Brytanii (więcej TUTAJ).

O 16:40 wystartowały z kolei kobiety. W tym gronie była też nasza medalistka olimpijska - Klaudia Zwolińska. Łącznie udział wzięło 36 zawodniczek.

Nasza reprezentantka całkiem nieźle zaczęła, a na całej trasie nie popełniła żadnych większych błędów, choć pojawiło się kilka drobniejszych. To spowodowało, że ostatecznie linię mety przekroczyła z czasem 75,19. W tamtym momencie dawało jej to szóstą lokatę.

Wraz z kolejnymi kajakarkami, 25-latka spadała w klasyfikacji i ostatecznie zatrzymała się na 18. miejscu. Najlepsza była za to Camille Prigent z Francji.

Przypomnijmy, że ta widowiskowa konkurencja debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Tak naprawdę nawet "na zwykłych" zawodach pojawiła się dosyć niedawno, ale szybko zdobyła uznanie wśród działaczy oraz kibiców. W końcu tutaj kajakarze walczą kajak w kajak, lecz to dopiero później. Na razie zawodniczki i zawodnicy ścigali się indywidualnie.