Ależ walka! Polska z kolejnymi medalami!

Co za seria! W krótkim czasie reprezentanci Polski zdobyli trzy medale na kajakarskich mistrzostwach Europy, które odbywają się w Monachium. Wszystko zaczęła Marta Walczykiewicz. Kto jeszcze mógł cieszyć się z medali?

Krzysztof Kaczmarczyk
Marta Walczykiewicz Getty Images / Tom Weller/DeFodi Images / Na zdjęciu: Marta Walczykiewicz
Finałowy wyścig był niesamowicie emocjonujący. Zawodniczki wpadły na linię mety niemal równocześnie, a o miejscach musieli zadecydować sędziowie.

Długo wydawało się, że Marta Walczykiewicz może zakończyć zmagania ze srebrem, ale na finiszu nieco opadła z sił i dała się dojść rywalkom. Jedna zdołała ją wyprzedzić, drugiej się nie dała wygrywając o włos.

Lepsze od Polki okazały się Dunka Emma Jorgensen i Słowenka Anja Osteman. Walczykiewicz srebro przegrała o 0,073 sek.

Gdy emocje do końca jeszcze nie opadły, Polska mogła cieszyć się z kolejnego brązowego medalu. Tym razem na podium przebił się Oleksii Koliadych. Ten w C1 na 200 metrów - podobnie, jak Walczykiewicz - zdobył brąz przegrywając z Litwinem Henrikasem Zustautasem oraz Hiszpanem Pablo Graną.

Niejako za ciosem poszedł też duet Jakub Stepun - Bartosz Grabowski. Tutaj ponownie na finiszu było niesamowicie gorąco, bowiem Polacy zakończyli wyścig na drugim miejscu przegrywając z Włochami różnicą... 0,01 sekundy!

Warto dodać, że w sobotę mieliśmy prawdziwy wysyp medali dla reprezentantów Polski, bo łącznie jest ich już pięć!

Wcześniej z miejsca na podium mogły cieszyć się Karolina Naja i Anna Puławska, które okazały się najlepsze w konkurencji K2 na dystansie 500 m.

W konkurencji C2 na dystansie 500 m brązowy medal z kolei wywalczyły Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak.

Czy Polacy zaskakują na ME w kajakarstwie?