Kapitalna sobota! Złoto i brąz dla Polski

Są kolejne medale dla Polski na ME! Karolina Naja i Anna Puławska okazały się najlepsze w kajakarstwie w konkurencji K2 na dystansie 500 m. Z kolei w C2 na 500 m brązowy medal wywalczyły Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak.

Karol Wasiek
Karolina Naja i Anna Puławska PAP/EPA / Na zdjęciu: Karolina Naja i Anna Puławska
Fantastyczny wyścig w wykonaniu Karoliny Naji i Anny Puławskiej. Polki pokazały pełną dominację w konkurencji K2 na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w Monachium.

Reprezentantki naszego kraju od samego początku narzuciły tak wysokie tempo, że rywalki nie były w stanie za nimi nadążyć. Po 150 metrach miały wielką przewagę i już wtedy mogły rozpocząć świętowanie zdobycia złotego medalu. Na drugim miejscu wyścig zakończyły Belgijki, brązowy medal trafił do Niemek.

To kolejny sukces pary Naja-Puławska, która zdominowała rywalizację w swojej konkurencji. Niecałe dwa tygodnie temu zdobyły dwa złote medale podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Kanadzie.

Ale to nie koniec dobrych wieści! W konkurencji C2 na dystansie 500 m brązowy medal wywalczyły Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak.

Polki stoczyły zażarty bój o medal. Od samego początku były w czołówce, w pewnym momencie wydawało się nawet, że zdobędą srebro, ale ostatecznie skończyło się na brązowym medalu.

To kolejny medal na ME w Monachium. W piątek wicemistrzyniami Europy zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 metrów.