Igrzyska Europejskie 2015 w Baku: Pierwszy złoty medal dla Polski!

Polska ma na swoim koncie pierwszy złoty medal Igrzysk Europejskich w Baku. Wywalczyła go kajakarka, Marta Walczykiewicz w kategorii K1 na dystansie 200m.

Łukasz Żaguń
Na ten moment polscy kibice czekali od początku imprezy w Baku. Przed startem wtorkowych zmagań, nasi reprezentanci mieli na swoim koncie cztery medale Igrzysk Europejskich - jeden srebrny i trzy brązowe. Wreszcie pojawił się ten z najcenniejszego kruszcu - złoty.
Marta Walczykiewicz zwycięstwo na dystansie 200m odniosła w pięknym stylu. Wygrała wyraźnie, zostawiając za swoimi plecami Rosjankę Natalię Podolskayę i Węgierkę Danutę Kozak.

To już trzeci medal polskich przedstawicieli kajakarstwa w Baku. Brązowy krążek we wtorek wywalczyła Ewelina Wojnarowska na dystansie 500m, a w poniedziałek na najniższym stopniu podium stanęła kobieca czwórka również na dystansie 500m.

Szans medalowych w Baku będziemy mieli jednak znacznie więcej. O złoty medal powalczy we wtorek m.in. zapaśniczka Roksana Zasina, która awansowała do finału w kategorii do 53 kg. Jej rywalką będzie Nadzieja Szuszko z Białorusi (finał zaplanowano na godz. 16.14).