Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek mistrzyniami Europy w K2 na 1000 metrów

Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek zdobyły w Belgradzie złoty medal mistrzostw Europy 2018 w kajakarstwie w konkurencji K2 na 1000 metrów.

Piotr Ziemka
Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek
Na półmetku brązowe medalistki mistrzostw świata 2017 zajmowały trzecią lokatę. Prowadziły wówczas Irina Lauric i Florentina Caminescu. Druga część wyścigu nie była już dla Rumunek tak udana i ostatecznie zostały one sklasyfikowane tuż za podium. Po 750 metrach na czele znajdowały się Sarah Bruessler oraz Melanie Gebhardt, a Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek były drugie.

20-letnie Polki do końca rywalizowały z Niemkami o zwycięstwo. Ostatecznie Biało-Czerwone triumfowały z czasem 3:31.645 i przewagą 270 tysięcznych sekundy. Trzecie miejsce zajęły Węgierki Noemi Pupp i Tamara Csipes (+4.626).

W rywalizacji czwórek kanadyjkarzy na 500 metrów brązowe medale zdobyli Polacy, którzy wystąpili w składzie: Wiktor Głazunow, Arsen Śliwiński, Michał Łubniewski oraz Marcin Grzybowski.

Czy w niedzielę reprezentacja Polski również zdobędzie złoty medal mistrzostw Europy?