Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Igrzyska Europejskie: brązowy medal polskiej czwórki kobiet na 500 metrów

Polska czwórka kobiet zdobyła brązowy medal podczas Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku w wyścigu na 500 metrów. Zwyciężyły Węgierki.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Polki (od frontu) - od czoła: Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Polki (od frontu) - od czoła: Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska

Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Helena Wiśniewska i Anna Puławska trzecie były już po 250 metrach. Długo prowadziły Białorusinki. Reprezentantki gospodarzy świetnie wystartowały, miały dużą przewagę (1.767 nad Węgierkami), ale nie utrzymały przodownictwa. Ostatecznie zajęły drugą lokatę. Triumfowały: Anna Karasz, Danuta Kozak, Tamara Csipes, Erika Medveczky (1:41.526).

Maryna Machniewa, Nadzieja Papok, Wołha Chudzienka i Maryna Litwinczuk straciły do zwyciężczyń 128 tysięcznych sekundy (1:41.654). Naja, Kołodziejczyk, Wiśniewska i Puławska zachowały trzecie miejsce do końca. Podopiecznym trenera Tomasza Kryka  zmierzono czas 1:42.851.

Polska czwórka w trzech poprzednich międzynarodowych imprezach również mijała metę jako trzecia - podczas światowego czempionatu z 2018 roku oraz zawodów Pucharu Świata 2019 w Poznaniu oraz Duisburgu.

Za Biało-Czerwonymi znalazły się między innymi Niemki (1:43.294 - 4. miejsce) oraz Francuzki (1:44.479 - 5. pozycja). Obie te osady podczas PŚ w Duisburgu zostały sklasyfikowane przed czwórką, której szlakową jest Karolina Naja.

Polki na trzecim stopniu podium stanęły również w poprzedniej edycji Igrzysk Europejskich - Baku 2015. Brązowe medale otrzymały wtedy: Naja, Ewelina Wojnarowska, Edyta Dzieniszewska i Beata Mikołajczyk. W sezonie 2015 urodzona w 1990 roku Naja była najmłodszą kajakarką w polskiej czwórce, a tym razem w Mińsku - najstarszą.

55 minut przed finałem czwórek, Puławska, Chudzienka i Kozak zaprezentowały się w finale indywidualnym na 500 metrów. Na podium stanęły: 1. Chudzienka, 2. Kozak oraz 3. Emma Joergensen. Polkę sklasyfikowano na szóstej pozycji. Z kolei w C2 na 200 metrów szóste finiszowały Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny. Triumfowały Węgierki Virag Balla i Kincso Takacs.

ZOBACZ WIDEO Dorota Banaszczyk o Annie Lewandowskiej: Nigdy nie chciałam w nią uderzać. Uprawiamy inne dyscypliny
Czy polska czwórka kobiet zdobędzie medal mistrzostw świata w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×