Polka z dwoma medalami MMŚ w ciągu 49 minut

Katarzyna Kołodziejczyk i Katarzyna Szperkiewicz zdobyły po dwa medale młodzieżowych mistrzostw świata Montemor-o-Velho 2021 w kajakarstwie.

PZ
Katarzyna Kołodziejczyk PAP/EPA / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Katarzyna Kołodziejczyk
W czerwcu Katarzyna Kołodziejczyk została powołana do składu polskiej czwórki na igrzyska olimpijskie, ale podczas roztrenowania upadła na rowerze, złamała rękę i ostatecznie nie wystąpiła w Tokio.

W niedzielę podczas młodzieżowych mistrzostw świata 2021 w Portugalii urodzona w 1998 roku Polka zdobyła dwa medale. W rywalizacji na 200 metrów, najstarsza w stawce finalistek, kajakarka z klubu Zawisza Bydgoszcz zajęła drugie miejsce z czasem 40.67 i przewagą dwóch setnych sekundy nad trzecią Rosjanką Anastazją Dołgową (40.69). Zwyciężyła Dunka Frederikke Matthiesen (40.28).

49 minut po finale jedynek, wystartowały zmagania o medale kobiecych dwójek - również na dystansie 200 metrów. Kołodziejczyk i Adrianna Kąkol zostały sklasyfikowane na trzeciej pozycji (38.46). Przed Polkami znalazły się Białorusinki Weranika Leaniuk / Maria Kawalenka (38.13) oraz Hiszpanki Teresa Tirado / Nerea Garcia (38.41).

Dwa medale MMŚ 2021 zdobyła też inna Katarzyna - Szperkiewicz. W sobotę czwarta zawodniczka czerwcowych mistrzostw Europy 2021 seniorek stanęła na drugim stopniu podium po finale kanadyjkarek na 500 metrów (2:10.53). Wygrała Niemka Annika Loske (2:10.13), a trzecia finiszowała Chorwatka Vanesa Tot (2:11.25). Wszystkie te medalistki awansowały również do niedzielnego finału C1 na 200 metrów, ale tylko jedna z nich - Katarzyna Szperkiewicz - ponownie znalazła się w czołowej trójce. Tym razem urodzona w 2001 roku kanadyjkarka z AZS AWF Poznań minęła metę jako trzecia (47.15). Wyżej znalazły się tylko Kanadyjka Sophie Jensen (46.59) i Gruzinka Mariami Kerdikaszwili (46.73).

W poniedziałek rozegrano finały na 500 metrów. Srebrne medale - tak samo jak podczas MME - zdobyli: Jakub Michalski, Wojciech Tracz, Bartosz Grabowski, Przemysław Korsak. Piąta była polska czwórka kobiet - aktualne młodzieżowe mistrzynie Europy: Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Klaudia Cyrulewska oraz Julia Olszewska. W rywalizacji dwójek Klatt i Ostrowska finiszowały jako czwarte.

Drugą lokatę zajął mikst w C2 - Aleksandra Jacewicz / Oleksi Koliadych. Reprezentacja Polski wywalczyła siedem medali młodzieżowych mistrzostw świata 2021 (złoto, cztery srebrne i dwa brązowe). Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył Jakub Stepun.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kabaret! Najbardziej absurdalna prezentacja koszulek w historii futbolu
Które miejsce zajmie polska czwórka kobiet w poniedziałkowym finale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×