Medal dla Polski już w pierwszym finale mistrzostw świata!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Dominika Putto i Katarzyna Kolodziejczyk
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Dominika Putto i Katarzyna Kolodziejczyk
zdjęcie autora artykułu

Dominika Putto oraz Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły brązowe medale w rywalizacji na 200 metrów podczas mistrzostw świata Kopenhaga 2021 w kajakarstwie.

W tym artykule dowiesz się o:

Konkurencja K2 na 200 metrów była pierwszą, w której wyłoniono medalistki kajakarskich mistrzostw świata 2021 w Kopenhadze. Wygrały Rosjanki Kristina Kownir i Anastazja Dołgowa (37.41). Drugie finiszowały Węgierki Blanka Kiss oraz Anna Lucz (37.65). Dominika Putto (panieńskie nazwisko Włodarczyk) i Katarzyna Kołodziejczyk wystartowały z trzeciego toru. Zawodniczki klubu Zawisza Bydgoszcz minęły metę ze stratą zaledwie dwóch setnych sekundy do Węgierek (37.67). Czwarte były Białorusinki Wołha Chudzienka / Maryna Litwinczuk, a także Włoszki Irene Bellan / Franceska Genzo (38.05).

Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk zdobywały brązowe medale mistrzostw Europy w K2 na 200 metrów w latach 2018 i 2017. Z kolei podczas europejskiego czempionatu 2020 roku były drugie.

5 września 2021 roku Kołodziejczyk wywalczyła dwa medale młodzieżowych mistrzostw świata w ciągu 49 minut. Urodzona w 1998 roku zawodniczka została powołana do składu polskiej czwórki na igrzyska olimpijskie 2020, ale podczas roztrenowania upadła na rowerze, złamała rękę i ostatecznie w Tokio nie wystąpiła.

Dominika Putto po raz pierwszy stanęła na podium mistrzostw świata seniorek. Kołodziejczyk miała już w dorobku brązowe krążki z tej imprezy - w latach 2018 i 2019 w K4.

Na piątej pozycji w konkurencji C2 na 500 metrów zostały sklasyfikowane Sylwia Szczerbińska i Aleksandra Jacewicz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siatkarze grają nie tylko w Europie! Co za akcja

Źródło artykułu: