Szokujące ustalenia. Rosjanie rozstrzelali mistrza Ukrainy

Ukraińskie media piszą o brutalnym zabójstwie, którego dokonali rosyjscy żołnierze w Mariupolu. Zdjęcia zmarłego sportowca zostały przesłane jego matce.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Danił Zwonik Twitter / kyokushinkarate.news / Danił Zwonik
Danił Zwonik był w bestialski sposób torturowany przed śmiercią przez rosyjskich żołnierzy. Były wielokrotny mistrz Ukrainy w karate dostał się do niewoli w Mariupolu, w okolicach kombinatu metalurgicznego "Azowstal". Został rozstrzelany, a zdjęcia ciała oprawcy wysłali do matki - informuje portal sport.24tv.ua.

20 kwietnia "ludowa milicja" okupowanego obwodu donieckiego opublikowała nagranie, przedstawiające ukraińskich jeńców wojennych, w tym Zwonika. Na filmie obiecano żołnierzom m.in. "przestrzeganie międzynarodowych praw dotyczących traktowania więźniów".

Kilka dni później Rosjanie zadzwonili do matki sportowca, by poinformować ją o śmierci syna. Wysłali jej też zdjęcia ciała, które wskazywały na to, że Zwonik był dotkliwie pobity. W rosyjskich mediach pojawiła się informacja, że ​​Ukrainiec został zlikwidowany, ponieważ był "zwolennikiem idei neonazistowskich".

Danił pochodził z Doniecka i był mistrzem Kyokushin Karate. Miał 25 lat. Ostatni raz startował w zawodach karate w 2014 r. na mistrzostwach Ukrainy w swoim rodzinnym mieście.

Zobacz:
Jest przerażony tym, co dzieje się w Azowstalu. Ma apel do całego świata
"Zabili ich strzałami w tył głowy". Ukrainiec ujawnił, co się działo w jego domu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×