Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Świetna postawa Rokersów w Adrii

Polscy Rokersi mają za sobą bardzo udany weekend. Na międzynarodowym torze kartingowym Raceway Karting we włoskiej Adrii odbyła się jedna z ważniejszych imprez sportowych sezonu.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe

ROK CUP ITALIA to finał wszystkich regionów włoskiego ROK’a, na który każdy z zawodników czekał i który jest przedsmakiem tego, co będzie działo się już niedługo w Lonato.

Wśród wielu znakomitych kierowców z całej europy nie zabrakło mistrzów z Polski w tym zawodników objętych wsparciem od PKN Orlen. Wolne treningi naszych kartingowców zapowiadały niesamowite emocje i potwierdzały jak silny jest karting w Polsce.

Kategoria ROK Mini została zdominowana przez Karola Pasiewicza. Po wygranej czasówce, wywalczonym "pole position" i zwycięstwie w finale Karol udowodnił, że jest w doskonałej formie a "bilet" który otrzymał na Finał Światowy to nie przypadek. Jego rywal z polskich torów - Piotr Protasiewicz również może zaliczyć start do udanych. Wywalczone 7 miejsce w finale może nie do końca zadowala zawodnika, ale wyniki poszczególnych biegów pokazały, że w Lonato łatwo skóry nie odda. Tymek Kucharczyk, któremu początkowo kwalifikacje nie szły za dobrze w finale pokazał wielkie zaangażowanie i linię mety minął drugi.

Polacy w finale ROK Mini:
1. Pasiewicz Karol
2. Kucharczyk Tymoteusz
7. Protasiewicz Piotr
11. Piekutowski Bartek
21. Czyż Alan
26. Mazurek Damian

W ROK Junior obserwowaliśmy m.innymi Adriana Janickiego, Mateusza Lenart i Marcela Kuc. Marcel, który posiada największe doświadczenie w ściganiu się za granicą radził sobie najlepiej na torze. Kwalifikacje tej trudnej grupy nie poszły po myśli Mateuszowi, dla którego zabrakło miejsca w najważniejszym wyścigu. Niedzielny finał padł łupem Nicolo' Cuman a nasi zawodnicy wyścig ukończyli na p9 - Marcel Kuc i p18-Adrian Janicki.

Wśród 37 kierowców kategorii ROK Senior wystąpili Polacy, którzy ścigają się w kraju jak i ci, którzy startują jedynie w za granicą. W zaciętym finale bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Szczurek, który utrzymał 2 miejsce z kwalifikacji i na drugim miejscu zakończył też zawody. Kacper był najszybszym zawodnikiem reprezentującym barwy biało czerwone. Lider sezonu północnej strefy włoskiego ROK’a Maciej Szyszko nie brał udziału w zawodach a tempo Kacpra próbował utrzymywać jego brat - Szymon. Punkty karne nałożone przez sędziów zmieniły trochę układ tabeli i aż 4 zawodników z Polski znalazło się w pierwszej "10".

Polacy w finale ROK Senior:
2. Szczurek Kacper
5. Szyszko Szymon
6. Lejko Igor
7. Mila Bartosz
21. Janicka Karolina

W kategoriach ROK Super i ROK Shifter tym razem nie obserwowaliśmy Polaków a wygrane padły łupem Brigatti Alessandro (ROK Super) i Squaranti Federico (ROK Shifter).

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×