Orlen Team: Polacy wygrywają w Światowym Finale ROK CUP

Bartosz Mila stanął na najwyższym stopniu podium w klasie Senior Rok i wyprzedził Kacpra Szczurka. A mogło być jeszcze lepiej

Maciej Rowiński
Materiały prasowe
Do Światowego Finału zgłosiło się ponad 400 zawodników z 50 krajów, w tym aż 48 z Polski. Oprócz indywidualnie zgłoszonych, w stawce znaleźli się najlepsi kartingowcy serii Rok Cup Poland, którzy otrzymali nominacje po ostatniej rundzie w Toruniu i mistrzostwach Polski.

Nasi zawodnicy w wielkim stylu zdominowali rywalizację w klasie Senior Rok. Na torze South Garda Karting w Lonato znakomicie zaprezentował się wrocławianin Bartosz Mila, który po zaciętej rywalizacji w finale zaledwie o 0,801 sekundy wyprzedził Kacpra Szczurka. Jako trzeci minął linię mety Maciej Szyszko, jednak został on ukarany przez sędziów doliczeniem 10 sekund za uszkodzenie zderzaka i spadł na 13. pozycję. Jako szósty finiszował jego brat - Szymon Szyszko, a czołową dwudziestkę zamknął Igor Lejko. W finale znaleźli się jeszcze: Hubert Kowalczyk (24. miejsce), Mateusz Kacprzyk (27) i Marcin Zając (31).

Bliski sukcesu w klasie Mini Rok był Karol Pasiewicz, który ukończył finałowy wyścig na pierwszym miejscu, jednak 5-sekundowa kara za uszkodzony zderzak oznaczała relegację na 8. lokatę w końcowej klasyfikacji. Piotr Protasiewicz był 9., Tymoteusz Kucharczyk 14., a Kamil Grabowski ukończył zawody na 30. miejscu.

W Junior Roku Adrian Janicki zajął 11. pozycję, 23. był Jakub Szablewski, a 34. Marcel Kuc.

Natomiast w klasie Shifter Rok na 11. miejscu dojechał do mety Lukas Korbela, na 16. Michał Grzyb, na 19. Filip Wójcik, natomiast Wojciech Grzyb został sklasyfikowany na 26. pozycji.