Grupa B MŚ I Dywizji: Dziesięć bramek Słoweńców!

Reprezentacja Słowenii bardzo pewnie pokonała Chorwację strzelając aż dziesięć bramek! Chorwaci zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. Po dwóch dniach turnieju, Słoweńcy są liderami tabeli.

W tym artykule dowiesz się o:

Fantastycznie rozpoczęło się niedzielne spotkanie dla Słoweńców, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Sabahudin Kovacevic wykończył ładną akcję zespołową i gospodarze prowadzili 1:0. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0, Marcel Rodman uruchomił Jana Mursaka i grający w osłabieniu Słoweńcy prowadzili już dwoma bramkami. Kiedy w dziesiątej minucie Tomaz Razinger strzelił trzecią bramkę, pewne stało się, że niespodzianki nie będzie. Gospodarze łącznie w pierwszej tercji zdobyli aż sześć bramek!

Drugie dwadzieścia minut to zdecydowane rozluźnienie, Słoweńcy pewnie prowadząc zwolnili tempo gry. W 24 minucie grający w przewadze Chorwaci zdobyli kontaktową bramkę, Mario Novak wykończył dobrze rozegrany zamek w tercji gospodarzy. W dalszej części gry mieliśmy sporo nerwowości z jednej i drugiej strony a końcowym efektem tego było odesłanie Chorwata, Sasy Belica na dziesięciominutowy odpoczynek za niesportowe zachowanie. Słoweńcy odpowiedzieli w tej tercji tylko jedną bramką, którą zdobył Marcel Rodman.

Trzecia tercja toczyła się głównie pod bramką Chorwatów, którzy przez większą część gry nie mogli wyjść z własnej tercji. W 51 minucie ósmą bramkę dla Słowenii zdobył Jan Mursak, siedemnaście sekund później na 9:1 podwyższył Rok Ticar i od tej pory Słoweńcy zaczęli wręcz murować chorwacką bramkę. Na trzy sekundy przed końcem spotkania dziesiątą bramkę zdobył Ticar i Słoweńcy po dwóch dniach turnieju są liderami.

Słowenia - Chorwacja 10:1 (6:0,1:1,3:0)

1:0 - Sabahudin Kovacevic (Tomaz Razingar, Mitja Sivic) 2`

2:0 - Jan Mursak (Marcel Rodman) 6` SH

3:0 - Tomaz Razingar (Andrej Hebar, Sabahudin Kovacevic) 10`

4:0 - Ziga Pance (Bostjan Golicic) 10`

5:0 - Ziga Jeglic (Jan Urbas, Rok Ticar) 12`

6:0 - Ziga Pavlin (Rok Ticar, Jan Urbas) 15` PP

6:1 - Mario Novak (Janko Kucera, Ivan Glavota) 24` PP