Znamy rywali Polaków na hokejowych MŚ. Będzie hit

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Paweł Zygmunt
Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Paweł Zygmunt
zdjęcie autora artykułu

Władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) zatwierdziły grupy przyszłorocznych mistrzostw świata elity. Reprezentację Polski czeka w Ostrawie bardzo trudne zadanie.

Po zakończeniu mistrzostw świata elity, które odbyły się w Rydze i Tampere, na bazie najnowszego rankingu IIHF ustalono wstępne grupy przyszłorocznego czempionatu (więcej tutaj). Jednak Czesi, którzy będą gospodarzami MŚ 2024, skorzystali z prawa do wprowadzenia zmian.

Tym samym broniąca tytułu Kanada nie będzie rywalem Biało-Czerwonych w fazie grupowej. Zamiast ekipy z Kraju Klonowego Liścia do grupy A został przydzielony zespół USA.

W ten sposób w Pradze, gdzie będą rywalizować Czechy, zagrają także Kanada, Finlandia, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Austria i Wielka Brytania. Organizatorzy cieszą się, bo Kanadyjczycy obiecali przylecieć do stolicy położonej nad Wełtawą w najmocniejszym możliwym zestawieniu, a to gwarantuje większą liczbę widzów na trybunach.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #2. Prime time Natalii Kaczmarek. "Chcę to wykorzystać"

Polska trafiła do grupy A, która swoje mecze będzie rozgrywać w Ostrawie. Tutaj o punkty wcale nie będzie łatwiej, bowiem przeciwnikami Biało-Czerwonych będą USA, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan.

Skład grupy w Ostrawie także cieszy organizatorów. Spełniło się bowiem to, czego chcieli, czyli drużyn narodowych Polski i Słowacji występujących bliżej swoich krajów. To wielka gratka dla kibiców Biało-Czerwonych, bowiem Ostrawa jest położona tuż przy granicy państwa. Do stolicy kraju morawsko-śląskiego łatwo dostać się z Polski samochodem bądź pociągiem.

- Polacy są wielkimi entuzjastami sportów, dlatego jesteśmy przekonani, że nie opuszczą historycznego występu polskiej drużyny narodowej - powiedział Jan Cerny, sekretarz Czeskiego Związku Hokeja na Lodzie (cytat za IIHF). Przypomnijmy, że Polska wystąpi w MŚ elity po raz pierwszy od 22 lat.

Mistrzostwa świata elity zostaną rozegrane w dniach 10-26 maja 2024 roku. Kibice zainteresowani nabyciem wejściówek będą się mogli rejestrować już od 20 lipca 2023 roku za pośrednictwem strony internetowej 2024.iihfworlds.com. Wylosowane osoby będą mogły w październiku zakupić bilety na poszczególne mecze.

Grupy hokejowych MŚ elity 2024: Grupa A (Ostrawa): USA, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja, Kazachstan, Polska. Grupa B (Praga): Kanada, Finlandia, Szwajcaria, Czechy, Dania, Norwegia, Austria, Wielka Brytania.

Czytaj także: Znamy hokejowego mistrza świata. Deklasacja w trzeciej tercji Historyczny sukces. Gol w dogrywce rozstrzygnął mecz o brąz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty