Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ustrzelić Czarne Jastrzębie - zapowiedź meczu JKH Jastrzębie - KTH Krynica

Po raz drugi w obecnym sezonie hokeiści KS KTH zawitają do Jastrzębia Zdroju. Ostatniej wyprawy na lodowisko "Jastor" kryniczanie nie wspominają miło. Kibice liczą, że wymazali ją z pamięci, a zaległy mecz będzie okazją do rewanżu za wrześniową porażkę.

Kamil Truchan
Kamil Truchan

Hokeiści JKH to zdecydowani dominatorzy we własnej hali. Od początku sezonu nie zaznali w niej goryczy porażki - to niewątpliwie jeden z plusów tuż przed rozpoczęciem zawodów. Ostatnie wysokie zwycięstwo nad KTH również może pozostać nie bez znaczenia. Oczywiście ze strony gospodarzy nie można liczyć na lekceważenie rywala, bowiem pod Górą Parkową wygrali "Mineralni". Oprócz własnej hali i wsparcia kibiców, atutem jastrzębian są ich hokeiści zagraniczni. W czołówce klasyfikacji kanadyjskiej drugie i czwarte miejsce zajmują odpowiednio Richard Král i Petr Lipina. Na wysokiej szóstej pozycji jest również reprezentant Polski, Mateusz Danieluk. W kadrze JKH znajduje się wychowanek KTH, Daniel Kachniarz, w ostatnim czasie zmagający się z kontuzją. Mimo wszystko pozycja pierwszego bramkarza, Kamila Kosowskiego, wydaje się być niezagrożona. Tuż przed zamknięciem okienka transferowego zarząd JKH nie dokonał żadnych wzmocnień. Nieco wcześniej z klubem z Jastrzębia pożegnał się posiadający polskie korzenie Jakub Ciupa. W jego miejsce do drużyny dołączył Bartłomiej Bychawski, wychowanek Orlika Opole.

Ostatni ligowy mecz kryniczanie rozegrali na początku grudnia. We własnej hali przegrali z Naprzodem Janów 3:6. Mimo braku spotkań o punkty, hokeiści trenowali regularnie. Nie było mowy o żadnej taryfie ulgowej. Przed środowym meczem odbyli jeden, wieczorny trening, a rano spotkają się na porannym rozjeździe. W poniedziałkowych zajęciach nie brali udziału hokeiści mający wzmocnić zespół z Krynicy. Zarówno bramkarz, jak i obrońca muszą czekać na werdykt władz centrali. Wiążące decyzje powinny zapaść 29 grudnia, wtedy odbędzie się spotkanie Wydziału Gier i Dyscypliny. Tego dnia powinna również wyjaśnić się sprawa Petra Valušiaka. W kadrze meczowej zabraknie: Adriana Chabiora, Macieja Szewczyka i Roberta Tyczyńskiego. Wiele wskazuje, że tych hokeistów w tym sezonie nie zobaczymy na lodzie. Z urazami uporali się natomiast Marcin Zabawa i Mateusz Dubel.

Mecz poprowadzą sędziowie: Maciej Pachucki (główny), Marcin Młynarski i Patryk Kasprzyk.

JKH Jastrzębie - KTH Krynica / wtorek 28 grudnia 2010 godz. 18:00

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×