• Bracia

  Bracia bliźniacy Kazimierz i Józef Lipień. Czy słyszeliście o nich i o ich wspaniałych zapaśniczych sukcesach? Postaram się nieco przybliżych wspaniałą historię wybitnych polskich zapaśników.Jako bliźniacy mieli taką samą wagę. Problemem był fakt, że mieli walczyć w jednej kategorii. Aby nie rywalizować (…)

  Więcej

 • Lotki (Dart) i jego fenomen

  Zapewne każdy z nas miał okazję, chociaż kilka razy porzucać lotkami do tarczy. Większość nie zwraca uwagi na dziwnie porozrzucane liczby. Każdy myśli o trafieniu w środek. Ale w darcie najważniejsze wcale nie jest trafienie w czerwone kółeczko. Liczy się cała tarcza, a to sprawiam, że gra staje się (…)

  Więcej

 • Golf to nie tylko kasa!

  Często można spotkać się z negatywnymi opiniami na temat golfa. Stworzyło się mylne wrażenie, że w tym sporcie liczy się tylko kasa. Jednak chyba nie do końca tak jest.Oczywiście golf to bardzo charakterystyczna dyscyplina sportu. Cechuje się wieloma szczególnymi elementami. Jednak tu także najlepsi (…)

  Więcej

 • Anita Włodarczyk -wielka mistrzyni

  To czego dokonała pani Anita w ostatni weekend jest rzeczą historyczną.  Każdy sportowiec od początku swojej kariery marzy o dokonywaniu rzeczy wielkich.  Dzień po dniu dążenie do poprawiania kolejnych rekordów. Jednak są takie wyniki, które przykuwają szczególną uwagę, jak np Złamanie  19 sekund na (…)

  Więcej

 • Spróbuj dostrzec piękno sportu jakim jest lekkoatletyka.

  No właśnie czy sport to tylko wyniki i pierwsza trójka na podium?  Raczej nie,  a przynajmniej tak mi się wydaje. A Jednak coraz częściej zapomina się o głębszym sensie sportowej rywalizacji. Kilka lat temu byłem na zawodach w których oprócz młodych sportowców startowali w swojej kategorii również weterani. (…)

  Więcej

 • Zimowa niedziela z Szymonem

  Cześć.  Zapraszam na relacje kilku sportowych aren jednocześnie.  Będzie też trochę newsów.  Zapraszam i liczę na udział w dyskusji. Pozdrawiam

  Więcej

 • Niedziela w rywalizacji saneczkarzy. Słaby występ polskiej sztafety.

  Ostatni dzień zawodów na torze w Konigssee przyniósł nam wiele emocji. Dziś rywalizowali najpierw panowie w jedynkach, a następnie sztafety.W rywalizacji saneczkarzy zwyciężył Felix Loch dla którego jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dwukrotny mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata zwyciężył (…)

  Więcej

 • Narciarstwo alpejskie- podsumowanie roku w rywalizacji kobiet.

  Powoli zbilżamy się do końca roku 2014. Czas na podsumowanie roku w narciarstwie alpejskim, a głównym akcentem były oczywiście Igrzyska olimpijskie w Soczi.Olimpiada10 lutego o godzinie 8 naszego czasu rozpoczęła się pierwsza konkurencja rywalizacji na IO. Na trasę zjazdu do superkombinacji jako pierwsza (…)

  Więcej

 • Kolarskie podsumowanie roku część VI

  Witam.Zawodnik roku- Alberto Contador. Bardzo dobry sezon hiszpańskiego kolarza. Wygrana Vuelta a' Espania oraz Tirreno- Adriatico.Król klasyków- Alejandro Valverde- Hiszpański zawodnik znakomicie spisywał sie podczas wyścigów jednodniowych. Zwyciężał i zajmował miejsca na podium w najbardziej prestiżowych (…)

  Więcej

 • Kolarskie podsumowanie sezonu- część V

  Witam serdecznie po długiej przerwie. Przepraszam jeżeli ktoś czekał na kolejne wpisy. Brak czasu spowodował, że nie mogłem skoncentrować się nad kolejnymi wpisami. Gratis pojawiły się jeszcze problemy ze sprzętem. Teraz już wszystko gra.Dziś o Michałe Gołasiu.Michal Gołaś ten sezon podobnie jak poprzednie (…)

  Więcej