– W tenisa zaczęłam grać dzięki mamie i ojczymowi. Jeszcze przed rządami komunistów przy domu mojej babci znajdował się kort. Do dziewiątego roku życia grałam na nim jej rakietą, która była dla mnie o wiele za duża – mówi Martina Navrátilová, uważana przez wielu specjalistów za najwybitniejszą tenisistkę (…)
W świecie żeńskiego skoku o tyczce jest osobą co najmniej tak samo rozpoznawalną jak Serhij Bubka w męskiej odmianie tej konkurencji. Jelena Isinbajewa trzydzieści razy biła rekord świata, choć do piętnastego roku życia marzyła o zrobieniu wielkiej kariery w zupełnie innej dyscyplinie. – Rozpoczęcie (…)
Jaromír Jágr w szkole podstawowej nosił w dzienniczku zdjęcie prezydenta USA – Ronalda Reagana. Czechosłowacja znajdowała się wówczas pod silnym wpływem Związku Radzieckiego, więc nauczyciele wielokrotnie zwracali mu uwagę, a on posłusznie wyjmował fotografię, po czym niepostrzeżenie wkładał ją z powrotem. (…)
– Jeszcze w wieku jedenastu lat myślałam, że Chris Evert i Martina Navrátilova są jedynymi tenisistkami na świecie, które raz do roku grają przeciwko sobie – mówi Monika Seleš o czasach, gdy w jugosłowiańskiej telewizji transmisje tenisa ograniczały się do finału French Open. Monika przyszła na świat (…)
Frank Rijkaard, a właściwie to Franklin Edmundo Rijkaard, karierę futbolisty miał zapisaną w genach. Jego ojciec, Herman, w młodości był piłkarzem i w latach pięćdziesiątych przybył do Amsterdamu wprost z Surinamu, czyli dawnej kolonii holenderskiej w Ameryce Południowej. Co ciekawe, tata Franka zawitał (…)
Czy da się przez niemal całą karierę egzystować w cieniu innego zawodnika i pomimo tego być zaliczanym do grona najlepszych koszykarzy w dziejach? Scottie Pippen udowodnił, że tak, gdyż bez niego trudno sobie wyobrazić sześć mistrzowskich tytułów Chicago Bulls w latach dziewięćdziesiątych czy skład (…)
Nie trzeba być przez wiele lat na topie, żeby przejść do historii żużla. 29 sierpnia 1992 roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu niespełna dwudziestoczteroletni Gary Havelock sięgnął po złoty medal indywidualnych mistrzostw świata, a w kolejnych sezonach do tego wielkiego osiągnięcia nawet się nie (…)
– Od zawsze istnieje stereotyp, że jeśli biegasz na 200 metrów, to musisz rywalizować również na setkę, a jeśli ścigasz się na 400 metrów, to powinieneś skupiać się tylko na tym – mówi Michael Johnson, najwybitniejszy w dziejach sprinter, łączący dystansy 200 i 400 metrów. „The Duck”, jak go nazywano (…)
Wychowany w Hamburgu, a urodzony w Klein Luckow Maximillian Adolph Otto Siegfried Schmeling do czternastego roku życia był zakochany w piłce nożnej i uwielbiał stać na bramce. Po ujrzeniu w akcji Amerykanina Jacka Dempseya młody Niemiec przekierował jednak swoje zainteresowania na boks. „Czarny Ułan (…)
– Na przydomowym podwórku mieliśmy strzelnicę. Mieszkaliśmy na wzgórzu, gdzie niewiele się działo, ale w pobliżu celu moja mama zawsze rozwieszała pranie. Często tam nieźle wiało, więc pewnego razu z broni kaliber 22 trafiłem w… jej biustonosz! – opowiada Ole Einar Bjørndalen, trzynastokrotny medalista (…)
Aby wykonać akcję musisz się zalogować. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.
Błąd żądania AJAX
Możesz używać następujących sposobów żeby zwiększyć przejrzystość Twoich komentarzy lub otagować je tagami zawodników lub drużyn:
@nazwa tagu - umieszcza link do tagu zawodnika, drużyny, itp.
[b]tekst[/b] - pogrubienie tekstu
[i]tekst[/i] - pochylenie tekstu
[quote]tekst[/quote] - formatowanie jako cytat
Ten komentarz widzą tylko osoby obserwujące jego autora, odpowiedzi także będą widoczne tylko dla autora i obserwujących go osób.
Komentarze w tej dyskusji są widoczne tylko dla użytkownika z pół-banem i obserwujących go osób.
Ocena została zapisana.
Dziękujemy za ocenienie komentarza. Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, pozwala bowiem dbać o poziom dyskusji i promować najlepsze treści dostarczane przez naszych Czytelników.