kck - komentarze

 • kck napisał/a komentarz do MŚ 2021. Co za pogoń Polek! Napędziły potędze strachu

  Nie wiem za bardzo czego my kibice oczekujemy. Nasze zawodniczki grają przeważnie w naszej lidze, gdzie prezentują nienachalne wyszkolenie techniczne, akcje prowadzone są na chodzonego, liczne błędy techniczne nikogo nie dziwią. Chyba nie spodziewamy się, że przyjadą na zgrupowanie reprezentacji i za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczną grać z polotem a np. Romana czy Kinga będą grać jak Stine. Dzisiaj rzuciły dziewczyny 23 bramki, głownie dzięki świetnej Oli, ale gdzie są nasze kontry, bramki w drugie tempo, dogrania do skrzydła. Gramy wszerz bez tempa, to i tak sukces, że Sylwia wypracowała kilka karnych. Trudno, że ich nie wykorzystaliśmy, ale to jest do wyćwiczenia. Najgorsze, że z tym amatorem od trenowania zostaniemy jeszcze 3 lata, bo dzisiejsze bramki w ataku to w dużej mierze indywidualne popisy Oli. Facet ma pretensje, że rozgrywające w ataku są za daleko od siebie to ja się pytam co one robią na treningach? Dlaczego nie przećwiczono linii poruszania się ich w ataku, nie na meczu ale właśnie na treningu.
  Na dzień dzisiejszy mamy 4 rozgrywające i je piłujemy do oporu. Jeszcze pół roku temu ten pseudo trener mówił o odmładzania kadry. Skoro uznał, że są zasoby, aby taką zmianę przeprowadzić to ja się pytam gdzie one są, bo na pewno nie na meczu. Gdzie jest Kudi? W normalnym zespole jest 8-9 rozgrywających i co rzeczywiście nie było dla niej miejsca. Byłoby Ola, Natalia, Kinga, Monika, Kudi i jeszcze miejsce dla 3 młodych. Za mało? Nawet jakbyśmy wprowadzili 1 -2 młode zawodniczki to już można nazwać to początkiem zmiany pokoleniowej. Niestety nie mamy nawet tylu młodych talentów, które są w stanie w krótkim czasie wejść na poziom reprezentacyjny.

 • kck napisał/a komentarz do Popisy środkowego z Piotrkowa. Łomża Vive miała godnego rywala po przerwie

  Anilanie z rocznika 2001 udała się rzadko spotykana sztuka czyli wygrali rok po roku MP Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Postacią wiodącą był Piotr Jędraszczyk (wraz z Jankiem Stolarskim) i nie było dla niego problemem rzucić 10 i więcej na mecz. Bawił się z obroną przeciwnika, ale jednocześnie wypominano mu, że nie ma warunków fizycznych do seniorskiego grania - chyba w Polsce. Akurat w światowym handballu rozpoczeła się era -chyba od Cindricia(182 cm) - niskich ŚR, więc mnie cieszy, że Piotrkowianin sięgnął po niego i zamiast grać w I lidze w Anilanie występuje na parkietach SL, dla takich zawodników przychodzą kibice na mecze.
  Jeszcze pół roku temu uważałem decyzję pani prezes Chrobrego za nieracjonalną, która to podziękowała weteranom SL i postawiała na graczy z I ligi. Objawieniem tego sezonu jest Paweł Paterek, który w 12 meczach rzucił 60 bramek i zanotował 61 asyst do tego jest bardzo dynamiczny i nieszablonowy (rocznik 2000).

 • kck napisał/a komentarz do Nieoficjalnie: Orlen Wisła znalazła nowego bramkarza

  @Wiślak zks: Coś mi nie pasowało, czyli nie wiadomo kto pojedzie. Zajrzałem do oficjalnych dokumentów EHF na ME2022 i tam jest 35 zawodników zgłoszonych przez federację chorwacką. Może pojechać 3 z WIsły jak i żaden.

 • kck napisał/a komentarz do Nieoficjalnie: Orlen Wisła znalazła nowego bramkarza

  Chorwacka federacja podała, że nie będzie Strleka, Cupicia, Dule, Karacicia, Sego, Musy. Oznacza to, że idzie młodość w Hrvatskiej.

 • kck napisał/a komentarz do Popisy środkowego z Piotrkowa. Łomża Vive miała godnego rywala po przerwie

  No to "Czarodziej z Anilany" w końcu odpalił, dominator zmagań juniorskich pokazał swój talent. Brawo i jeszcze raz brawo. Fajnie, że Piotrkowianin sięgnął też po Janka i daje mu się rozwijać.

 • kck napisał/a komentarz do Nieoficjalnie: Orlen Wisła znalazła nowego bramkarza

  Zagrzeb wygrał ostatnio pierwszy mecz od blisko 2 lat w LM, więc to świadczy o obecnej sile drużyny Chorwacji skoro gracze tego klubu są najliczniej reprezentowani. Z wyjątkiem Cindricia czy Jaganjaca próżno szukać tam graczy na wysokim poziomie. Nadszedł czas zmiany pokoleniowej tylko talentów brak, ten problem już wcześniej sygnalizował Cervar, że system szkolenia szwankuje.

 • kck napisał/a komentarz do Pewne zwycięstwo wicemistrzów Polski. Rywale niemal nie istnieli

  @Wiślak zks: Czyli piątkowe zakupy, sprawy na mieście są ważniejsze niż mecz, teraz przynajmniej mam jasność - w piramidzie potrzeb znajduje się powyżej. Jeszcze nie tak dawno, przed reformą rozgrywek LM mecze normalnie odbywały się o godz. 18.00 tylko że we wtorki lub środy.

 • kck napisał/a komentarz do Pewne zwycięstwo wicemistrzów Polski. Rywale niemal nie istnieli

  Jeśli ktoś podejrzewał, że frekwencja z meczu z Górnikiem to było dno dna to dzisiaj „najlepsi z najlepszych” znowu zaskoczyli i zeszli poniżej magicznej liczby 700 widzów. Po co wy gracie jak wy kibiców nie macie.

 • kck napisał/a komentarz do Koniec wspaniałej serii. Łomża Vive Kielce przegrała w Paryżu

  Maxi- 102: Ustalmy jedno, ty nie potrafisz liczyć. Co roku liczysz na Wisłę i od 10 lat popełniasz ten sam błąd.

 • kck napisał/a komentarz do Koniec wspaniałej serii. Łomża Vive Kielce przegrała w Paryżu

  Świetnie przygotował zespół Raul Gonzalez szczególnie w obronie, zamknęli środek, odcięli naszych kołowych, słabsza gra prawego rozegrania i mamy rezultat jaki mamy. Miałem małe deja vu z meczu PSG - Kiel z tamtego sezonu, w którym to PSG prowadząc 1-2 w drugiej połowie, kilku bramkową przewagę osiągneli w ostatnim kwadransie meczu po dobrych interwencjach bramkarzy.
  Należy się tylko cieszyć, że za rok przyjdą Remili i Kounkoud. Pierwszy niemiłosiernie ogrywał naszą obronę czyli albo rzucał albo asystował, drugi świetnie grał na dwójce a co miał to rzucił. Dobry mecz Olejniczaka, zaskakująco dobry mecz lewego rozegrania, niezawodny Nahi. Nie rzucamy 3 karnych dodatkowo Gerard broni 2 piłki więcej od naszych bramkarzy. Do meczu z Porto Talant powinien zarządzić dodatkowe treningi rzutów karnych i niech każdy rzuca po jednym w meczu. Albo postawmy na Dylana i dajmy odpocząć Arkowi. Dzisiejsze trafienie Gerarda w brzuch z 7m wyglądało kuriozalnie.