Serie A: Juventus rozbił Bolognę

Chociaż do przerwy Juventus Turyn przegrywał z FC Bologną 0:1, to ostatecznie nie dał Rossoblu żadnych szans, pewnie zwyciężając aż 4:1. Podopieczni Claudio Ranieriego tym samym osiągnęli swój cel i sięgnęli w lidze po całą pulę, po tym, jak w 1/8 Champions League odpadli z Chelsea Londyn.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie Juve nie zachwycało i to goście byli nieco groźniejszym zespołem. W 24. minucie podopieczni Sinisy Mihajlovicia objęli prowadzenie, kiedy to po znakomitym podaniu Marco Di Vaio, na listę strzelców wpisał się Mutarelli. Później to Bianconeri zaczęli przeważać i znakomitej sytuacji nie zdołał wykorzystać m.in. Alessandro Del Piero, a groźny strzał Sebastiana Giovinco sparował Francesco Antonioli. Tym samym do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Druga część gry to kapitalna postawa Juventusu. Wejście Christiana Poulsena za Tiago Mendesa spowodowało, że Stara Dama zdominowała środek pola, a fenomenalną partię rozgrywał wspomniany już Giovinco. W 49. po rzucie rożnym wykonywanym przez młodego Włocha do wyrównania doprowadził Hasan Salihamidzić. W 54. po jednej z akcji przyjezdnych znakomitą interwencją popisał się Gianluigi Buffon, który tylko dzięki swojemu refleksowi zdołał wybronić uderzenie głową Di Vaio.

Miejscowi nie rezygnowali i coraz odważniej atakowali. W 71. po dograniu Vincenzo Iaquinty Giovinco popisał się znakomitym uderzeniem i wyprowadził wicelidera Serie A na prowadzenie. Po zaledwie 240 sekundach było już 3:1. Wówczas Del Piero zwiódł jednego z defensorów FC Bologny i pokonał Antonioliego.

Juve koniecznie chciało wygrać jak najwyżej i do końca stwarzało sobie sytuacje podbramkowe. W 87. znów trafił popularny Alex, którego pierwszy strzał co prawda wybronił golkiper Rossoblu, ale wobec dobitki był już bez szans. W doliczonym czasie gry Del Piero miał szanse na hattricka, ale futbolówka odbiła się wówczas od słupka.

Debiutu doczekało się dwóch młodych graczy biało-czarnych, gdyż w samej końcówce zmieniając Giovinco i Del Piero, na placu gry pojawili się odpowiednio Daud oraz Immobile.

Juventus ma na swoim koncie 59 punktów i traci cztery do będącego liderem Interu Mediolan, który jednak ma rozegrane o jedno starcie mniej. Bologna jest szesnasta i ma 26 oczek.

Juventus Turyn - FC Bologna 4:1 (0:1)
0:1 - Mutarelli 24'
1:1 - Salihamidzić 49'
2:1 - Giovinco 71'
3:1 - Del Piero 75'
4:1 - Del Piero 87'

Juventus: Buffon, Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro, Salihamidzić, Matchisio, Tiago (46' Poulsen), Giovinco (89' Daud), Iaquinta, Del Piero (90'+1' Immobile).

Bologna: Antonioli, C. Zenoni, Britos, Terzi, Lanna, Bombardini (73' Osvaldo), Mutarelli (52' Amoroso), Volpi, Mudingayi, Valiani (62' Adailton), Di Vaio.

Żółte kartki: Tiago (Juventus) oraz Mudingayi, Terzi, Zenoni (Bologna).