Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB

W samym środku lata w Brodnicy odbędzie się kolejna odsłona cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zawodniczkom i zawodnikom przyjdzie rywalizować w zachwycającej scenografii Pojezierza Brodnickiego. Czy starczy im sił na delektowanie się widokami?

AB
MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB Materiały prasowe / MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB

Brodnicki maraton to połączenie: sportowych wyzwań w postaci urozmaiconych tras oraz urokliwych krajobrazów. Brodnicki maraton to kumulacja: pełnia lata oraz maksimum rowerowych emocji przeżywanych na dystansach przygotowanych przez Cezarego Zamanę.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Brodnicki maraton to magnetyzująca propozycja: zwróci uwagę pasjonatów kolarstwa górskiego, miłośników jazdy bardziej rekreacyjnej, a także dzieci oraz młodzieży. Brodnicki maraton to jak widać sportowe wydarzenie, w którym zdecydowanie warto wziąć udział.

MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB

W Brodnicy czekać będą cztery starannie wytyczone i bezpiecznie oznakowane trasy. Będą różnić się między sobą poziomem trudności oraz długością. Każda została tak sprofilowana, aby dostarczyć maksimum satysfakcji różnym grupom sportowców: tych, którzy jeżdżą dużo i intensywnie, jak i tym, którzy stawiają na wolniejszą, ostrożniejszą jazdę. Ci pierwsi zmierzą się na dystansie ½ Pro oraz Pro, gdzie przeszkód będzie najwięcej, podobnie jak kilometrów do przejechania (odpowiednio 40 oraz 60 kilometrów). Ci drudzy mogą obaw startować na Hobby czy Fit (7 i 19 kilometrów), pomyślanych dla seniorów, kobiet, osób poczatkujących czy młodzieży. Program zawodów uzupełni darmowy, pełen uśmiechu wyścig z Rybką MiniMini. Przy żywiołowym dopingu znanej z telewizyjnych bajek postaci ścigać się będą dzieci do 6. roku życia.

MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB

„Wytyczyłem trasy tak, by poprowadziły wokół jak największej liczby różnorodnych zbiorników Pojezierza Brodnickiego. Będzie wiele singli, nie braknie uskoków, a szybkości osiągane na zjazdach podpompują adrenalinę nawet u najbardziej wybrednych czy zaprawionych zawodników” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „To już kolejna wizyta cyklu Mazovia w Brodnicy, więc świetnie orientuję się w tutejszych terenach i ścieżkach. To pozwala na tworzenie naprawdę znakomitych tras” – dodaje kolarski mistrz Polski.

MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB

Ale nie tylko Cezary Zamana zadba o jak najlepsze samopoczucie zawodniczek i zawodników, którzy pierwszego dnia sierpnia zjadą do Brodnicy. W organizację maratonu zaangażował się także Urząd Miejski w Brodnicy oraz tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB

Zapisy na zawody Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online, a także w dniu maratonu w biurze zawodów.


PROGRAM ZAWODÓW BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON
NIEDZIELA, 1 SIERPNIA

Baza zawodów, start i meta: Niskie Brodno 21 B, Brodnica

 • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
 • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Starty

 • 10:30 – start dystansu Hobby
 • 11.30 – start dystansów 1/2 PRO, PRO
 • 11.40 – start dystansu Fit
 • 12:00 – zawody Mini Mini

Dekoracje

 • 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
 • 13:45 – dekoracja dystansu Fit
 • 14:45- dekoracja dystansu ½ Pro
 • 15:30- dekoracja dystansu Pro


Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB MISS BRODNICA, CZYLI LETNIA PIĘKNOŚĆ MTB

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×