Ostatnie tango sezonu w Michałowicach

Wielobarwny korowód ostatni raz w tym sezonie pójdzie w tany w Michałowicach. To tam będzie można popisywać się najbardziej skomplikowanymi układami choreograficznymi.

AB
Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon Materiały prasowe / Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon

A wszystko to przy akompaniamencie czterech ścieżek, skomponowanych w tamtejszych lasach przez Cezarego Zamanę.

Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Póki co po michałowickich lasach hula sam wiatr. Ale już w niedzielę 17 października przemknie przez nie rozhulany peleton Mazovii. Rozhulany, bo dla setek zawodniczek i zawodników maraton w Michałowicach będzie sportowym balem, wieńczącym całosezonowe zmagania. A kiedy można pozwolić sobie na hulanki i swawole, jak nie na balu właśnie?

Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Zwłaszcza że takiej rozrywce sprzyjać będą okoliczności. Jak przystało na maestro, Cezary Zamana spędził sporo czasu w tamtejszych okolicach w poszukiwaniu inspiracji. Chłonął klimat, przyglądał się terenowi, przemierzał dukty, ścieżki i ścieżyny. Gdy nasycił się już atmosferą miejsca, tym michałowickim genius loci, od razu usiadł nad mapą i począł kreślić nie jedną, nie dwie, a aż cztery ścieżki, które będą podkładem muzycznym do finałowego tanga w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon sezonu 2021.

Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Tak oto powstały dystanse Hobby (7 kilometrów), Fit (22,6 kilometróww), ½ Pro (40 kilometrów) oraz Pro (58 kilometrów). Te dwa ostatnie najeżone będą nielichymi podjazdami. Występujące po sobie ścianki i szybkie zjazdy zwiastują nawet nie szybkie, co szaleńcze tempo, któremu podołają tylko wirtuozi kolarstwa górskiego.

Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Finał prowadzonego od 17 lat przez Cezarego Zamanę cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon zostanie zorganizowany w reprezentatywnym miejscu - przed Urzędem Gminy Michałowice. Przed Urzędem odbędą się też darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 6. roku życia. Do Michałowic przyjedzie sama Rybka MiniMini, którą wszystkie dziewczynki oraz chłopcy kojarzą z telewizyjnych dobranocek.

Lokalnym partnerem zawodów Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest Komobike.

Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Zapisy na Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/184). Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 17 października w Biurze Zawodów.

Zawody dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

PROGRAM ZAWODÓW
MICHAŁOWICE CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 17 października

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
  • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Starty

  • 10:20- start dystansu Hobby
  • 11.30- start dystansów Fit, ½ Pro I Pro
  • 12.00 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00- dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45- dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu ½ Pro
  • 15:30- dekoracja dystansu Pro

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×