FINAŁ PO RAZ 17.

Zaplanowany w Michałowicach finał tegorocznej odsłony Cisowianka Mazovia MTB Marathon wypadł perfekcyjnie. W znakomity nastrój wprawiła wybornie przygotowana trasa, a dobre samopoczucie podniosły medale, puchary oraz nagrody.

MG
Cisowianka Mazovia MTB Marathon Materiały prasowe / Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Może to szokujące, bo dla ludzi na co dzień zajmujących się tak szybkim sportem jak kolarstwo górskie i pracującym na tak wysokich obrotach, nie powinno być zaskoczeniem, że tegoroczny sezon kończy się tak szybko. A jednak. To, co zaczęło się 23 maja w Legionowie, właśnie zakończyło się 17 października w Michałowicach. Niedzielny maraton był zarazem dziesiątym pojedynkiem na trasach wytyczanych przez kolarskiego mistrza Polski. Na szczęście, w końcówce sezonu Cezary Zamana nie spuścił z tonu. Wręcz przeciwnie.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Poprowadzona leśnymi terenami i zahaczająca o strome podjazdy czy urwiste zjazdy, trasa stanowiła godne zwieńczenie sezonu. Była wzorowym podsumowaniem poprzednich maratonów, zawierająca wszystkie te elementy, które stanowią o niekwestionowanej marce Mazovii. Nie mogło zresztą być inaczej, skoro do współpracy przy planowaniu ostatniej w sezonie trasy Cezary Zamana zaprosił Marka Długołęckiego z Komobike.

Na królewskim dystansie bezkonkurencyjny był Karol Sładek (Spica Solutions), którego kibice na mecie witali 01:51:58 po starcie. Drugi dojechał Przemysław Olejniczak (Kolarski.eu, 01:55:43), a trzeci – Paweł Słupek (3S Bike Team Ciechanów, 01:57:27).

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Dystans ½ Pro spośród Pań najszybciej, bo w 01:44:23 pokonała Paulina Jach (Bike Expo Narodowy Team). Wyprzedziła Klarę Troficką (01:48:28) oraz Martkę Koc (01:58:41). Na dystansie ½ Pro wśród Panów triumfował Michał Morawski (IBOX M Liga Racing Team), który potrzebował 01:29:46, by dojechać do mety w Michałowicach. Na drugim miejscu zameldował się Paweł Pomaski (3S Bike Team Ciechanów, 01:32:59), a na trzecim – Karol Gajewski (Grupa ANG, 01:33:01).

W rowerowym miasteczku działo się równie wiele co na trasie. Podczas gdy na czterech dystansach trwała walka o jak najlepszy czas, swoich sił w rowerowych wyścigach próbowali najmłodsi sportowcy. Dopingowała ich znana z bajek Rybka MiniMini. Po tym, gdy w bazie zameldowały się już wszystkie zawodniczki i zawodnicy, rozpoczęła się uroczystość wręczania wyróżnień, medali oraz pucharów. Oprócz zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasyfikacjach, na uwagę zasługuje grupa wyróżnionych prestiżowymi koszulkami Finishera. Są one wręczane tym, którzy mogą pochwalić się ponadprzeciętną liczbą startów w maratonach spod znaku czerwonego M.

„Wieńczący ten sezon maraton w Michałowicach był maratonem szczególnym. Tym większe moje podziękowania dla partnerów z samorządu gminy Michałowice, którzy pomogli w przeprowadzeniu tych zawodów” – podkreśla dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon Cezary Zamana.

Zawody dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme.

Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993).

Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×