Mamy kolejny medal! Polak wicemistrzem Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Mateusz Rudyk
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Mateusz Rudyk
zdjęcie autora artykułu

Świetne wieści napłynęły z holenderskiego Apeldoorn. Wicemistrzem Europy w kolarstwie torowym w sprincie został Mateusz Rudyk.

W tym artykule dowiesz się o:

W dniach 10-14 stycznia w Holandii odbywają się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Pierwszego dnia rywalizacji reprezentacja Polski sięgnęła po brązowy medal w sprincie drużynowym (więcej o tym przeczytasz pod TYM LINKIEM).

Kilka dni później kolekcja Biało-Czerwonych powiększyła się o kolejny krążek. Tym razem koloru srebrnego. W sobotę 13 stycznia odbył się sprint, w którym udział wziął Mateusz Rudyk. 28-latek jak burza przeszedł przez półfinał i mógł szykować się do finału

W decydującym starciu, w pierwszym biegu, nasz reprezentant przegrał z odwiecznym rywalem Harrie Lavreysenem. Holender wygrał z Polakiem zaledwie o 0.111 sekundy (długość roweru).

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, gdzie Milik zabrał ukochaną. Jej zdjęcia zachwycają

W drugim wyścigu Rudyk prowadził przez większą część biegu, jednak na ostatnim wirażu dał się wyprzedzić Holendrowi i musiał zadowolić się "tylko" srebrnym medalem. Dodajmy, że obaj kolarze powtórzyli wyniki uzyskane przed rokiem w Grenchen.

Przypomnijmy, że 26-letni Harrie Lavreysen to dwukrotny mistrz olimpijski, wielokrotny mistrz świata oraz dwukrotny mistrz Europy w sprincie. W ostatnim czasie Holender stał się odwiecznym rywalem Mateusza Rudyka.

Zobacz także: Kosmiczne trafienie w Anglii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)