Złoto Wojciecha Pszczolarskiego, brąz Damiana Zielińskiego na ME w Grenchen

Wojciech Pszczolarski zdobył złoty medal w wyścigu punktowym na rozgrywanych w Grenchen mistrzostwach Europy 2015 w kolarstwie torowym.

Piotr Ziemka
Kolarze na torze / Kolarze na torze

Zawodnicy mieli do pokonania 40 kilometrów. Wojciech Pszczolarski triumfował z dorobkiem 24 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Francuz Benjamin Thomas (21 pkt). Natomiast trzecie miejsce zajął Szwajcar Claudio Imhof (19). Dzień wcześniej zwyciężczynią wyścigu punktowego kobiet została Katarzyna Pawłowska.

O brązowy medal w zmaganiach sprinterów rywalizowali Rafał Sarnecki i Damian Zieliński. Górą w tym polskim starciu był Zieliński, który na poprzednim europejskim czempionacie (w 2014 roku) stanął na drugim stopniu podium.

W pojedynku o złoto zmierzyli się zawodnicy, którzy w 1/2 finału pokonali Biało-Czerwonych. Zwyciężył Holender Jeffrey Hoogland, a drugi był Niemiec Max Niederlag.