Polska zorganizuje mistrzostwa świata w kolarstwie torowym

Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym 2019 odbędą się w Pruszkowie. - To już pewne - mówi nam prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
KACZKOWSKA Justyna, PAWŁOWSKA Katarzyna, PIKULIK Daria, PŁOSAJ Nikol (ME 2016) PAP / Panoramic / KACZKOWSKA Justyna, PAWŁOWSKA Katarzyna, PIKULIK Daria, PŁOSAJ Nikol (ME 2016)
Oficjalne dokumenty potwierdzające organizacją przez nasz kraj MŚ otrzymamy w sierpniu. - Na razie mamy obietnicę oraz deklarację prezesa Międzynarodowej Unii Kolarskiej Briana Cooksona. Federacja zna nasz obiekt, a my chcemy zawody zorganizować. I to wystarczy - podkreśla Banaszek. - Możemy powiedzieć na sto procent, że w 2019 roku mistrzostwa odbędą się u nas.

Polska najlepszych torowych kolarzy świata ugości po raz drugi w historii. Wcześniej MŚ na welodromie w Pruszkowie odbyły się w 2009 roku.

Banaszek podkreśla, że w ciągu najbliższych dwóch lat czeka nas dużo pracy. - Przed wizytą na mistrzostwach świata w Hongkongu myślałem, ze już dziś spełniamy wszystkie warunki organizacyjne. Mamy największy obiekt w Europie Wschodniej, ale logistycznie jesteśmy daleko za światem. Nie mamy boksów, toalet, pryszniców, obiektów mieszkalnych. Musimy rozbudować i poszerzyć nasz kompleks - mówi.

Pracować jest dla kogo, bo ostatnie MŚ były najlepszymi w historii polskiego kolarstwa torowego. Biało-Czerwoni z Hongkongu przywieźli złoto, brąz oraz trzy czwarte miejsca. - Mamy fundament, na którym chcemy zbudować coś wielkiego - podkreśla Banaszek.

MŚ 2019 będą czasem zdobywania kwalifikacji olimpijskich. - I zamiast latać na inne kontynenty nasi kolarze będą mogli walczyć o punkty na własnym torze - podkreśla szef wyszkolenia PZKol Andrzej Piątek. I dodaje z uśmiechem: - A gospodarzom zwykle pomagają ściany.

ZOBACZ WIDEO Wielkie emocje! Isco uratował Real! Zobacz skrót meczu ze Sportingiem Gijon [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy organizacja MŚ 2019 w Pruszkowie to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×