Krzysztof Maksel zdobył brąz Igrzysk Europejskich na 1 km ze startu zatrzymanego

Krzysztof Maksel zdobył brązowy medal w konkurencji kilometr ze startu zatrzymanego podczas Igrzysk Europejskich 2019 na kolarskim torze w Mińsku.

Piotr Ziemka
Krzysztof Maksel Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Krzysztof Maksel
W porannych eliminacjach Krzysztof Maksel miał trzeci rezultat (1:01.185). Do finałowej części rywalizacji awansowało ośmiu czołowych zawodników kwalifikacji. Najlepszy wynik uzyskał Włoch Francesco Lamon (1:00.794), a drugi był Czech Tomas Babek (1:01.037).

W finale Maksel wystąpił jako szósty. Po 250, 500 i 750 metrach zajmował wirtualnie piątą lokatę, ale świetnie pojechał ostatnie okrążenie i zdecydowanie awansował. Objął prowadzenie z czasem 1:01.356 i zapewnił sobie medal. Zwycięzcą finału został Babek (1:00.606). Drugie miejsce zajął Lamon (1:01.152).

Maksel ma w dorobku czwarte miejsce w konkurencji kilometr ze startu zatrzymanego na mistrzostwach świata. W niedzielę urodzony w 1991 roku Polak weźmie udział w keirinie. W sezonie 2018/2019 jego najlepszym osiągnięciem był brązowy medal z zawodów Pucharu Świata we Francji.

W kwalifikacjach indywidualnego wyścigu na dochodzenie wzięło udział jedenastu kolarzy. Trzecie miejsce zajął w nich Szymon Krawczyk. Zawodnik grupy Voster ATS przejechał 4 kilometry w czasie 4:17.894. Przed nim znaleźli się Iwan Smirnow (4:15.119) oraz Davide Plebani (4:16.665). Natomiast czwarty wynik uzyskał Claudio Imhof (4:18.391).

Krawczyk w pojedynku o brązowy medal rywalizował z Imhofem. Tym razem lepiej spisał się Szwajcar (4:15.768 do 4:19.220). Finał wygrał Smirnow (4:14.675 do 4:18.102).

Czy Krzysztof Maksel awansuje do finału keirinu na Igrzyskach Europejskich w Mińsku?